fbpx
Strona główna Polecane Uratuj swoją fryzjerkę i sprzedawczynię ze sklepiku

Uratuj swoją fryzjerkę i sprzedawczynię ze sklepiku

Władze samorządowe Radomska zachęcają mieszkańców miasta do okazania solidarności z lokalnymi przedsiębiorcami przeżywającymi obecnie trudne chwile. Działające przy Urzędzie Miejskim w Radomsku Centrum Nowoczesnych Inwestycji przyłączyło się do najnowszej akcji Krajowej Izby Gospodarczej pod hasłem: “Nie dam Ci się zamknąć”. Założenie akcji jest takie, że lokalne społeczności pomogą małym firmom w przeczekaniu obecnej sytuacji, zamawiając w nich z wyprzedzeniem już teraz usługi i towary, które odbiorą po zakończeniu epidemii.

  • To ma być taki gest solidarności w obliczu kryzysu, który mamy w związku z koronawirusem — powiedział nam Jarosław Wojdełko z radomszczańskiego samorządu. – Zachęcamy do wsparcia lokalnych sklepików, restauracji, czy też punktów usługowych.
    Zasada pomocy jest prosta. Klient zgłasza się do przedsiębiorcy i płaci mu zadatek na poczet towaru czy usługi, z których będzie mógł skorzystać w przyszłości, gdy sytuacja związana z epidemią już się uspokoi. Podstawą do wydania zadatkowanego towaru lub zrealizowania usługi będą wystawione przez przedsiębiorcę faktury lub rachunki zaliczkowe. Miasto wystosowało apel zarówno do samych radomszczan, jak i do przedsiębiorców, aby włączyli się w te działania.
  • Sprawa jest bardzo świeża — opowiada Jarosław Wojdełko. – Robimy rozpoznanie, co do zainteresowania tematem. Aby pomysł wypalił, chcemy zaproponować przedsiębiorcom, by zachęcali klientów dodatkowymi rabatami. Może wtedy będzie więcej chętnych do takiego zaliczkowego kupowania.
    Jak podkreślają samorządowcy, próbują różnych metod niesienia pomocy lokalnemu biznesowi, ponieważ to właśnie te najmniejsze firmy są zagrożone upadkiem.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here