fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaEdukacjaUniwersytet Trzeciego Wieku przy UJD. Kilkuset studentów-seniorów rozpoczęło nowy rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy UJD. Kilkuset studentów-seniorów rozpoczęło nowy rok akademicki

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Uniwersytecie im. Jana Długosza rozpoczęli nowy rok akademicki. Po dwóch sezonach nauki zdalnej w końcu mogli spotkać się na żywo.

Nowy rok akademicki rozpoczęło kilkuset studentów-seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Uroczystość odbyła się w auli przy ul. Waszyngtona.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy UJD. Kilkuset studentów-seniorów rozpoczęło nowy rok akademicki 1
Inauguracja nowego roku akademickiego na UTW działającym przy UJD w Częstochowie (fot. UM Częstochowy)

Towarzyszyli im, zarówno w sposób zdalny, jak i osobisty, przedstawiciele parlamentu, władz miasta, władz uczelni, a także rodzina. Spotkanie było okazją nie tylko do podsumowania dotychczasowej działalności UTW, ale przede wszystkim do osobistego kontaktu (który w czasie nauki zdalnej był utrudniony).

– W końcu możemy inaugurować ten rok bezpośrednio, w tej auli, bo na szczęście pozwala na to obecna sytuacja epidemiczna. Prowadzone wcześniej zajęcia ,,na odległość” nigdy nie zastąpią wspólnych spotkań, bezpośrednich kontaktów, czy atmosfery uczelnianej sali – mówił podczas inauguracji prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy UJD. Kilkuset studentów-seniorów rozpoczęło nowy rok akademicki 2
Inauguracja nowego roku akademickiego na UTW działającym przy UJD w Częstochowie (fot. UM Częstochowy)

Funkcjonujący przy częstochowskiej uczelni Uniwersytet od 1994 r. dba o poprawę jakości życia osób w dojrzałym wieku, zapewniając zajęcia dydaktyczne, warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe oraz wyjazdy rekreacyjne. Dotychczas z bogatej oferty instytucji skorzystały już tysiące seniorów. O działalności UTW można dowiedzieć się więcej za pośrednictwem strony www.ujd-utw.online. Znajdziemy tu m.in. videozapisy wykładów z obu poprzednich semestrów.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -