fbpx
Strona głównaEdukacjaW Częstochowie podpisano umowę na budowę Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk...

W Częstochowie podpisano umowę na budowę Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu

Umowa na wykonanie dokumentacji została podpisana. To krok do budowy Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w Częstochowie.

W czwartek, 3 lutego rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska podpisała umowę z biurem architektonicznym P2PA sp. z o.o. z Wrocławia na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. To konieczny krok do tego, by przejść do dalszego etapu realizacji inwestycji, czyli przystąpienia do budowy Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Wykonawcę umowy reprezentowali: Maciej Popławski oraz Jakub Podgórski.

W Częstochowie podpisano umowę na budowę Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu 1
Na zdjęciu od lewej: Jakub Podgórski – Wiceprezes P2PA sp. z o.o , Maciej Popławski – Prezes P2PA sp. z o.o i prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska – JM Rektor (mat. UJD)

W części roboczej uzgodniono plany uszczegółowienia projektu, tak by jak najlepiej przystosować go do potrzeb i oczekiwań naukowców oraz kształconych w przyszłości studentów. Według umowy, w ciągu dziesięciu miesięcy powstanie pełna dokumentacja, wraz z uzyskaniem decyzji o pozwolenie na budowę. Wówczas Uniwersytet będzie mógł rozpisać postępowanie przetargowe na budowę Centrum.

Dodajmy tu, że ogłoszenie wyników konkursu na koncepcję architektoniczną budynku Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie odbyło się 22 czerwca 2021 r. Werdykt ogłosił wówczas Przewodniczący Sądu Konkursowego dr inż. arch. Andrzej Grzybowski, prof. WST (SARP oddział Katowice). Zgodnie z nim pierwszą nagrodę otrzymała praca nadesłana przez biuro architektoniczne P2PA sp. z o.o. z Wrocławia. Na konkurs nadesłano w sumie 44 prace.

W Częstochowie podpisano umowę na budowę Centrum Dydaktycznego Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu 2
mat. UJD

Sąd Konkursowy ocenił, że praca wrocławskiej pracowni w największym stopniu spełniała wymagania określone w regulaminie konkursu. Prezentuje wysoką jakość rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych, zwłaszcza właściwe strefowanie funkcji oraz czytelny i oszczędny układ komunikacji wewnętrznej. Charakteryzuje się współczesną, oryginalną formą budynku, a w szczególności rozwiązaniem układu komunikacji pionowej. Projekt stwarza również możliwości uzyskania optymalnej relacji poniesionych nakładów do kosztów widoczną szczególnie w zwartej bryle budynku.

Centrum Dydaktyczne Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu powstanie na terenie kampusu uniwersyteckiego, w miejscu gdzie obecnie znajduje się dawny obiekt wykorzystywany przed laty przez Instytut Muzyki (ul. Chłopickiego 3). Obecnie jest on wyłączony z eksploatacji. Nowy budynek o powierzchni ok. 3 tys. metrów kwadratowych pomieści choćby sale wykładowe i pracownie laboratoryjne (m.in. histologii, fizjologii, mikrobiologii czy biotechnologii medycznej). Szczegóły: www.ujd.edu.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -