Biegowe zmagania, czyli „7. Ultra Kamieńsk”

0
968
Ultra Kamieńsk 7

Już za dwa dni rozpocznie się sportowa impreza „7. Ultra Kamieńśk”. Zawodnicy będą ze sobą rywalizować w górskich biegach przez kolejne dwa dni.

Ultra Kamieńsk 8
fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W najbliższy weekend (31.07 – 1.08) na Górze Kamieńsk odbędą biegowe zmagania. Zawodnicy swoich sił spróbują na specjalnie przygotowanych trzech górskich trasach biegowych o długości 10 km, 25 km, 50 km.

Dodatkowo w tym roku, po raz pierwszy odbędzie się także rywalizacja na rowerach górskich MTB na dystansie 50 km.

W sobotę 31 lipca odbędą się:

  • Górska Dyszka:  jest to najkrótsza trasa biegowa. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km (przewyższenia plus, minus 410 m). W ubiegłym roku dystans ten cieszył się dużym zainteresowaniem biegaczy. Start zaplanowany jest na godzinę 18:30.
  • MTB Kamieńsk: po raz pierwszy w ramach zawodów „Ultra Kamieńsk” pojawia się konkurencja dla miłośników rowerów górskich. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę ok. 50 km z sumą przewyższeń +/- 900 m. Nie zabraknie podjazdów, zjazdów, odcinków piaszczystych, asfaltowych i szutrowych. Start o godzinie 11:00.

Natomiast w niedziele 1 sierpnia zawodnicy będą ze sobą rywalizować w:

  • Półmaraton z hakiem i Ultra Kamieńsk: to dwie najdłuższe trasy, które będą mieli do pokonania zawodnicy na dystansie 25 km z przewyższeniami +/- 700 m i 50 km z przewyższeniami +/-1300 m. Podczas tych rywalizacji zaraz po starcie zawodnicy mają do pokonania bieg pod stok narciarski, który jest jednym z najbardziej widowiskowych odcinków na trasie. 

Zawodnicy kończący zmagania w „Ultra Kamieńsk” na mecie otrzymają specjalnie przygotowane przez Warsztat Gancarski rodziny Konopczyńskich z Bolimowa (z ponad 200-letnią tradycją) gliniane medale.

Ultra Kamieńsk 4
fot.

Organizatorem „7. Ultra Kamieńsk” jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, natomiast współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Impreza odbywa się z udziałem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Starostwa Powiatu Radomszczańskiego oraz Gminy Kamieńsk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here