fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacje"Ułóż sobie obraz". Muzeum Częstochowskie zaprasza na wirtualne warsztaty

“Ułóż sobie obraz”. Muzeum Częstochowskie zaprasza na wirtualne warsztaty

Muzeum Częstochowskie zaprasza na wirtualne spotkanie w oparciu o kolekcję sztuki prezentowaną na stałej wystawie “Sztuka Polska XIX i XX w. w Galerii Dobrej Sztuki.

“Ułóż sobie obraz” to wirtualne warsztaty, które organizuje Muzeum Częstochowskie. Wydarzenie wpisuje w cykl pod hasłem “Kreatywne czwartki”.

I tak 29 kwietnia o godz. 16 podczas zajęć, które poprowadzi Katarzyna Ociepa, uczestnicy dowiedzą się tego, czym jest mozaika.

-Warsztaty mają charakter artystyczny – mozaikę stworzymy z obrazów, które możecie zobaczyć na stałej wystawie pt. „Sztuka Polska XIX i XX w.” prezentowanej w Galerii Dobrej Sztuki – zapowiadają organizatorzy.

Fotografie i szablony można pobrać ze strony internetowej Muzeum Częstochowskiego (można je znaleźć TUTAJ). Przygotowano je w oparciu o dzieła Józefa Mehoffera “Portret dziewczynki” i Romana Kramsztyka – “Portret malarza Borowskiego”. Zanim w czwartek włączymy facebookową stronę Muzeum (bo to za jej pośrednictwem, można uczestniczyć w warsztatach), powinniśmy przygotować też kartkę z bloku technicznego A4, nożyczki oraz klej.

ZS


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -