fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Ulica zamknięta, autobusy pojadą inaczej

Ulica zamknięta, autobusy pojadą inaczej

Przez dwa dni – 31 sierpnia i 1 września zamknięta będzie dla ruchu ulica Korfantego od Ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że zmiana ta jest konieczna z powodu prowadzonych w tym rejonie miasta robót drogowych. Przez dwa dni zmianie ulegną także trasy autobusów komunikacji miejskiej w tej części miasta.

Ulica zamknięta, autobusy pojadą inaczej 1

W weekend ulica będzie nieprzejezdna w obu kierunkach. Na placu budowy ekipy budowlane mają układać warstwę ścieralną nawierzchni. To kolejny etap prowadzonego tam remontu. Przebudowa ul. Korfantego kosztuje ponad 22,5 mln zł. Roboty zbliżają się już do końca. Finał wszystkich prac zaplanowano na jesień tego roku.
W związku z zamknięcie ulicy, w sobotę i niedzielę ulegną zmianie trasy autobusów komunikacji miejskiej obsługujące pasażerki i pasażerów w tej części miasta.

Przystanki w ciągu ul. Korfantego będą nieczynne. Całkowite wstrzymanie ruchu na tej ulicy 31 sierpnia i 1 września będzie spowodowane układaniem ostatniej warstwy asfaltu – informuje MZDiT.
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że 31 sierpnia i 1 września – czyli w sobotę i niedzielę – na ul. Korfantego będzie układana ostatnia warstwa asfaltu, co spowoduje całkowite wstrzymanie ruchu na tej ulicy.

Przez całą sobotę i niedzielę wszystkie kursy autobusów linii nr 13, 19 i 28 będą się kończyły i rozpoczynały na przystanku „Kucelin – Szpital” , a wydłużone trasy do pętli „Walcownia” oraz „Huta Wydział Transportu” nie będą obsługiwane.

Poprzedni artykułUwaga, możliwe burze!
Następny artykułŚlusarz o wielkim sercu
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here