fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneUlica Korczaka już całkowicie przejezdna. We wtorek wracają tam autobusy częstochowskiego MPK

Ulica Korczaka już całkowicie przejezdna. We wtorek wracają tam autobusy częstochowskiego MPK

Ulica Korczaka już całkowicie przejezdna. We wtorek wracają tam autobusy częstochowskiego MPK.

[post_gallery]


Droga była zamknięta od 10 sierpnia między skrzyżowaniem z ulicą Sobieskiego a skrzyżowaniem z ulicą Słowackiego. Przez te wszystkie miesiące kierowcy, również miejskiego transportu, musieli korzystać z objazdów.
Remont trwał nieco dłużej niż zapowiadał to Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Roboty początkowo planowano skończyć jesienią.


Modernizacja drogi odbywała się w ramach samorządowego programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Zakras prac był spory. Na ulicy Korczaka infrastruktura poddana została gruntowej przebudowie. Inwestycja oprócz konstrukcji i nawierzchni ulicy Korczaka zmieniła również całe jej otoczenie. Mieszkańcy Korczaka i okolicznych ulic zyskali chodnik, drogę rowerową, wykonano kanalizację deszczową, przebudowano i zmodernizowano sieć elektryczną oraz telekomunikacyjną. Całość zwieńczyły: nowe oznakowanie i zagospodarowanie zieleni.

Miasto na remont ul. Korczaka, która jest drogą powiatową, uzyskało dofinansowanie z Programu Dróg Samorządowych w kwocie ok. miliona złotych. Dofinansowanie to niemal w całości pokryło wydatki związane z realizacją inwestycji.


W związku z otwarciem ulicy, Miejski Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie zapowiada powrót autobusów linii 19, 25, 33 i 37 jadących w kierunku Stradomia i Sabinowa na stare trasy. Ma to nastąpić we wtorek, 22 grudnia. Jednak ze względów technicznych, do 28 grudnia nieczynna będzie jeszcze zatoka przystankowa „Korczaka 03”. Autobusy będą zatrzymywały się na wysokości przystanku – w pasie ruchu ulicy Korczaka.


(fot. UM Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -