fbpx

Wyścig kolarski juniorów – utrudnienia na ul. Legionów i we Mstowie

W najbliższy weekend zostaną rozegrane ogólnopolskie zawody w kolarstwie szosowym. Na czas przejazdu młodych kolarzy odcinek ul. Legionów od ronda Havla do ulicy Brzyszowskiej będzie w sobotę, 15 lipca przez kilka godzin zamknięty.

Wyłączenie ulicy z ruchu wiąże się ze skróceniem kursów linii autobusowych nr 11 i 35 w sobotę 15 lipca od godziny 11 do 18 do przystanku KSSE Kusięcka.
Z kolei 16 lipca wyścig przeniesie się do gminy Mstów, dlatego kursy linii nr 30 odjeżdżające z Częstochowy do Siedlca w niedzielę w godzinach od 9 do 14 zostaną skrócone do przystanku Mstów – Plac Mickiewicza.

Wyścig kolarski juniorów – utrudnienia na ul. Legionów i we Mstowie 1

Juniorski wyścig na szosie odbywa się w ramach finałów XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich ŚLĄSKIE 2023, której jednym ze współorganizatorów jest Częstochowski Kolarski Klub Sportowy „Kolejarz- Jura”.  

Jak podaje Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM – w przypadku wcześniejszego zakończenia wyścigu i otwarcia przejazdu ul. Legionów kursy autobusów linii nr 11 i 35 będą odbywać się planowo do ostatniego przystanku ul. Legionów. Kierowcy MPK będą stosować się do poleceń służb kierujących ruchem drogowym w rejonie trasy wyścigu.

Wyścig kolarski juniorów – utrudnienia na ul. Legionów i we Mstowie 2

mat. UM Częstochowy, fot. Klub Kolejarz-Jura Częstochowa

Czytaj także: Miasto pozyskało 21,5 mln zł na przebudowę DK-91