UKS Speedway Rędziny był organizatorem I i II rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski w mini-żużlu w klasie 85-125 cc.

Z dobrej strony zaprezentowali się reprezentant gospodarzy Miłosz Kowalski i zawodnik Bocar Włókniarz Kacper Halkiewicz. Na zawodach obecni byli m.in.: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Wójt Gminy Rędziny Paweł Malitowski czy Prezes Włókniarza Michał Świącik.

Zawodnicy UKS Speedway Rędziny i Bocar Włókniarz Częstochowa ścigali się w Rędzinach w IMP na mini-żużlu w klasie 85-125 cc 2

W I rundzie startowało 12 zawodników. Podium zajęli żużlowcy z Bydgoszczy, Zielonej Góry i Rybnika. 5. miejsce z 10 punktami (2,3,2,1,2) zajął Paweł Caban z Bocar Włókniarz. Na 7. pozycji został sklasyfikowany Mikołaj Szlempo z UKS Speedway Rędziny, który zdobył 9 punktów (1,2,2,3,1).

Tego samego dnia po przerwie obiadowej odbyła się na torze w Rędzinach II runda IMP w klasie 85-125 cc. Startowało w niej 10 adeptów. Wygrał zawodnik z Rybnika (15 punktów), ale na drugim stopniu podium stanął Miłosz Kowalski z UKS Speedway Rędziny, który zdobył 13 punktów (3,3,2,3,2). Na trzecim miejscu na podium zameldował się reprezentant Bocar Włókniarza Kacper Halkiewicz, który wywalczył 12 punktów 12 (3,w,3,3,3). Z zawodach startował też drugi z reprezentantów gospodarzy UKS Speedway Rędziny – Wiktor Andryszczak, który zgromadził 11 punktów (3,2,1,2,3), które dały mu 5. miejsce.

Jak informują organizatorzy z UKS Speedway Rędziny Kacper Halkiewicz ustanowił nowy rekord toru i dostał za to puchar wójta Gminy Rędziny Pawła Militowskiego. Natomiast zawodnik z Zielonej Góry Krystian Gręda otrzymał puchar Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli za najbardziej widowiskową jazdę.