fbpx

UKS Gimnazjum Blachownia zorganizował I turniej minisiatkówki „Bieniu Cup”

W minioną niedzielę w hali sportowej w Blachowni rozegrano turniej minisiatkówki dziewczyn „Bieniu Cup”. Głównym bohaterem był reprezentant Polski i siatkarz PGE Skry Bełchatów Mateusz Bieniek.

Mateusz Bieniek kojarzony jest z Blachownią. Pierwsze poważne sitkarskie kroki stawiła w częstochowskim Norwidzie. Później wyruszył w Polskę i świat. Dziś jest reprezentantem Polski i siatkarze PGE Skry Bełchatów.

W minioną niedzielę trener Andrzej Kuzior z UKS Gimnazjum Blachowania zaplanował I turniej „Beniu Cup”. Osobiście miał być na nim główny bohater Mateusz Bieniek. – Gdy dogrywaliśmy termin turnieju to Skra Bełchatów miała zaplanowany swój mecz w sobotę, dlatego Mateusz zadeklarował swoją obecność w niedzielę na turnieju – mówi Andrzej Kuzior. – Mecz został jednak przełożony na niedzielę… Mateusz nagrał jednak film z pozdrowieniem dla wszystkich młodych uczestniczek turnieju. Film odtworzyliśmy w hali i każda z uczestniczek mogła go zobaczyć.

W Hali OSiR Blachownia rywalizowały siatkarskie dwójki, trójki i czwórki. Ogółem wzięło udział 48 zespołów z 11 klubów.

W siatkarek z regionu częstochowskiego z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki UKS Tytan Ostrowy, KS Częstochowianka i MKS Myszków. Siatkarki UKS Tytan Ostrowy prowadzone przez trenera Michała Leśnikowskiego wygrał w kategorii dwójek. Drugie miejsce w tej kategorii zajęły siatkarki MTS AS Myszków trenera Stanisława Kapuśniaka.

W kategorii czwórek trzecie miejsce zajęły siatkarki KS Częstochowianki (trener Artur Płuciennik).

Turniej przebiegał w „rodzinnej” atmosferze. Organizatorzy zadbali o domowe ciasto, a uczestniczki otrzymywały słodki poczęstunek, ekologiczne medale i nagrody. – Dziękujemy Mateuszowi Bieńkowi za pomoc przy organizacji turnieju – mówi trener i organizator turnieju Andrzej Kuzior z UKS Gimnazjum Blachownia, który wraz ze swoją rodziną i innymi rodzicami dbał, aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z pobytu w Blachowni. – Dziękujemy firmie Eco Stand za ufundowanie medali. Dziękujemy miastu Blachownia i OSiR Blachownia za możliwość przeprowadzenia zawodów. Dziękujemy rodzicom za nieocenioną pomoc przy organizacji i za doping. Dziękujemy mamie Mateusza Bieńka pani Renacie oraz bratu Arkadiuszowi, że reprezentowali Mateusza podczas turnieju.

Wyniki: Dwójki: 1. UKS Tytan Ostrowy, 2. MTS AS Myszków, 3. MKS Dwójka Zawiercie.

Trójki: 1. MKS Dwójka Zawiercie, 2. MCKiS Jaworzno, 3. MKS Dwójka Zawiercie II

Czwórki: 1. MKS Dwójka Zawiercie, 2. SMS Radzionków, 3. KS Częstochowianka.

AK

Foto: AK i fb Tytan Ostrowy

UKS Gimnazjum Blachownia zorganizował I turniej minisiatkówki "Bieniu Cup" 2
UKS Gimnazjum Blachownia zorganizował I turniej minisiatkówki "Bieniu Cup" 3
UKS Gimnazjum Blachownia zorganizował I turniej minisiatkówki "Bieniu Cup" 4
UKS Gimnazjum Blachownia zorganizował I turniej minisiatkówki "Bieniu Cup" 5
UKS Gimnazjum Blachownia zorganizował I turniej minisiatkówki "Bieniu Cup" 6
UKS Gimnazjum Blachownia zorganizował I turniej minisiatkówki "Bieniu Cup" 7