fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaUncategorizedUkrywał się rok, zatrzymała go częstochowska policja

Ukrywał się rok, zatrzymała go częstochowska policja

59-letni częstochowianin ukrywał się rok przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany przez policję i teraz najbliższe pięć lat może spędzić w więzieniu.

Policjanci z Referatu Poszukiwań zatrzymani w miniony czwartek 59-latka, członka zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przestępstw karnych i karnoskarbowych. Mężczyzna ukrywał się od września 2020 roku po tym, jak funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów działająca na terenie powiatu częstochowskiego.

Funkcjonariusze częstochowskiej policji zatrzymali mężczyznę w jego domu.

– Gdy nieumundurowani funkcjonariusze zapukali do drzwi jego domu, mieszkający z nim członek rodziny zapierał się, że 59-latka nie ma i nie wie, gdzie jest – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Podczas gdy zajmował rozmową policjantów, poszukiwany postanowił niespostrzeżenie wyjść z drugiej strony budynku. Na nic jednak zdał się jego przebiegły plan, ponieważ na swojej drodze spotkał drugi nieumundurowany patrol policjantów.

Mężczyzna został umieszczony w areszcie, gdzie spędzi teraz najbliższy miesiąc. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi mu do 5 lat więzienia.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -