Udana zabawa w Zagajniku u Skrzata w Radomsku z okazji Dnia Dziecka

0
291
fot. UM w Radomsku

Wczoraj czyli w Dzień Dziecka 1 czerwca dzieci rządziły miastem. Władze nad nim, przekazując symboliczny klucz do miasta, oddał prezydent Jarosław Ferenc.

W tym roku miejskie obchody Dnia Dziecka odbyły się w Parku Świętojańskim  zorganizowany przez Miejski Dom Kultury i Miasto Radomsko Zagajniku u Skrzata.

A u Skrzata a także jego pomocników było moc atrakcji dla najmłodszych. W bajkowych zakątkach dzieci mogły między innymi: uczestniczyć w warsztatach artystycznych, na których wykonywały ważki i domki Skrzata, słuchały bajek i puszczały ogromne bańki mydlane, a na Sportowej Arenie brały udział w zabawach ruchowych, które zostały przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W bohobudce mogły zrobić sobie zdjęcia w starym stylu. Dla dzieci przygotowano również przedstawienie lalkowe z muzyką na żywo w wykonaniu Stowarzyszenia „Akademia Wyobraźni”, występ zespołu „Tęczowe nutki” oraz zabawę taneczną z Akademią Tańca i Sportu „Mass-Team”.

Było również  coś na ząb: wata cukrowa, popcorn i lody. Ponadto malowanie twarzy, zabawy z animatorkami i dmuchańce. Nie zabrakło także maskotek oraz szczudlarzy, którzy zabawiali dzieci i częstowali słodkościami.

W czasie obchodów Dnia Dziecka odbyło się także, rozstrzygniecie konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

W Zagajniku dorośli mogli zasięgnąć informacji na temat programu „Czyste powietrze” w specjalnym punkcie, które zostało przygotowane przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

K KIK