Uczniowie walczą o książki, pomóż i kliknij

0
204

Jest szansa, że niebawem biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku wzbogaci się aż o tysiąc nowych książek. Szkole i jej uczniom trzeba jednak pomóc. Podstawówka walczy w ogólnopolskim konkursie Empiku pod hasłem: „Tysiąc powodów, by czytać”. Wygra, gdy uzyska najwięcej głosów w trakcie internetowego głosowania.


Na pomysł, abyśmy przystąpili do tego konkursu wpadły nauczycielki pracujące w naszej szkolnej bibliotece: Małgorzata Fimowicz-Bednarska oraz Małgorzata Szyda – opowiada dyrektor radomszczańskiej „siódemki” Radosław Bartnik. – Razem z uczniami przygotowały pracę plastyczną, która miała nawiązywać od jakiejś znanej lektury.
Uczniowie wybrali Harry’ego Pottera. Ich praca została doceniona przez organizatorów konkursu i teraz „siódemka”, jako jedyna szkoła z Radomska i regionu walczy w ogólnopolskim konkursie.

Uczniowie walczą o książki, pomóż i kliknij 1


Stawka jest duża. Do wygrania jest aż 1000 książek, które już na przełomie roku mogą trafić do szkolnej biblioteki.
Książek nigdy w bibliotece za dużo, więc od dawna z koleżanką szukamy sposobów na wzbogacenie księgozbioru – opowiada Małgorzata Fimowicz-Bednarska. – Staramy się startować w różnych konkursach zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich. Dwukrotnie uczestniczyliśmy jako szkoła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Teraz gdy dowiedziałyśmy się o konkursie Empiku także spróbowałyśmy wystartować.
Konkurencja w rywalizacji Empiku jest spora. O książki walczy aż 40 szkół z całej Polski. Wygra ta, na którą zagłosuje najwięcej internautów.
Aby zagłosować, należy:
1. Zalogować lub zarejestrować się w programie „Mój empik” https://www.empik.com/moj-empik
2. Wybrać szkołę, na którą chce się zagłosować – PSP 7 w Radomsku https://www.empik.com/biblioteki/tysiac-powodow-by-czytac
3. Głosować mogą wszyscy i to codziennie aż do 28 listopada 2019 r. włącznie: uczniowie, rodzice, lokalne społeczności oraz miłośnicy książek.
4. Alert w aplikacji powinien przypominać o głosowaniu.
Konkurs propaguje nie tylko sama szkoła, ale także samorząd Radomska, który na swojej stronie internetowej zachęca do udzielenia pomocy „siódemce”.
Namawiamy do udziału w konkursie naszych uczniów, ale także rodziców – mówi nauczycielka ze szkolnej biblioteki. – Każdy głos się liczy. To dla nas naprawdę duża sprawa. Możemy odmłodzić nasz księgozbiór i wybrać z listy przygotowanej przez Empik te nowości, które cieszą się zainteresowaniem czytelników. Liczymy więc na pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here