fbpx
Strona główna Polecane Uczniowie uczą się zdalnie, więc częstochowskie MPK wprowadza wakacyjny rozkład jazdy

Uczniowie uczą się zdalnie, więc częstochowskie MPK wprowadza wakacyjny rozkład jazdy

Uczniowie uczą się zdalnie, więc częstochowskie MPK wprowadza wakacyjny rozkład jazdy.

Zacznie on obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Zmiana, którą wprowadza miejski przewoźnik 16 listopada ma obowiązywać do odwołania.

Modyfikacja rozkładu wynika przede wszystkim ze zmiany struktury grup pasażerów podróżujących środkami MPK – po ponownym wprowadzeniu przez Rząd RP zdalnego nauczania dla wszystkich uczniów – informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Z komunikacji miejskiej, podobnie jak w wakacje, w znikomym stopniu korzystają aktualnie dzieci i młodzież, a w większym – dojeżdżający do pracy dorośli mieszkańcy. Zapewnienie płynności w dowozie do pracy częstochowianek i częstochowian jest więc obecnie priorytetem.


Jak przekazało MPK, czasowa zmiana rozkładów jazdy na wakacyjne podyktowana jest także sytuacją kadrową wśród kierowców. To efekt na przykład kwarantann, na których przebywa część pracowników.


MPK przypomina, że w środkach publicznego transportu zbiorowego obowiązuje w całej Polsce limit napełnienia do maksymalnie 30% nominalnej pojemności pojazdu. Ze względów bezpieczeństwa kierowca i jego zmiennik nadal przebywają w strefie wydzielonej, a wszyscy pasażerowie mają obowiązek podróżowania w maskach zasłaniających usta i nos.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here