fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 apelują o pomoc dla taty kolegi

Częstochowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 apelują o pomoc dla taty kolegi

Jan Mizerski toczy walkę z rakiem żołądka. Nadzieję daje leczenie w niemieckiej klinice. Pomóc w zebraniu 200 tys. zł ma zbiórka internetowa. Do jej wsparcia zachęcają uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie. Pan Jan jest bowiem tatą dwojga uczniów tej placówki.

Niedawno na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pod hasłem „Pomóżcie Jankowi wrócić do zdrowia”. Jej bohaterem jest 43-letni Jan Mizerski, mąż i tata dwóch chłopców. Od marca 2022 r. toczy on nierówną walkę z rakiem żołądka. Miesiąc później przeszedł cykl czterech chemii w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Po nim nastąpiła operacja całkowitej resekcji żołądka wraz z węzłami chłonnymi. Po operacji kolejne cztery cykle chemii…

Częstochowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 apelują o pomoc dla taty kolegi 1
mat. ze strony zrzutka.pl

W październiku pojawiły się problemy z jedzeniem. Mężczyzna obecnie nie może ani jeść, ani pić. Na tę chwilę karmiony jest pozajelitowo poprzez worki żywieniowe.

Ratunek oferuje Klinika w Niemczech, która prowadzi innowacyjny sposób terapii. To leczenie jest bardzo kosztowne – blisko 5 000 euro za jeden tygodniowy cykl (a potrzeba ich dziesięć). Nadzieję na uzbieranie niezbędnej kwoty daje właśnie internetowa zbiórka.

Jej celem jest zebranie 200 tys. zł. Zrzutka trwa jeszcze ponad 80 dni, można ją znaleźć TUTAJ.

Częstochowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 apelują o pomoc dla taty kolegi 2
mat. ze strony zrzutka.pl

Na pomoc ruszyli uczniowie SP nr 38

Odbiór ludzi o dobrych sercach od razu był imponujący. Na koncie zbiórki jest już ponad 168 tys. zł! Do zrzutki dołożyło się ponad tysiąc osób. Do upragnionego celu pozostało już niewiele!

O pomoc dla pana Jana od początku apelują nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie.

– Potrzebna pomoc dla Taty naszych dwóch uczniów! Pokażmy nasze wielkie serca! Tata Jakuba Mizerskiego z klasy 5b i Kacpra z klasy 2b potrzebuje pomocy! Pan Jan – aktywny sportowiec, dbający o dietę, ciągle uśmiechnięty optymista – jest ciężko chory. Jedynym ratunkiem jest Klinika w Niemczech, która prowadzi innowacyjny sposób terapii. Rodzina bardzo chciałaby spróbować i dlatego zwracamy się do Was, Kochani, o pomoc i wsparcie – apelują na swojej facebookowej stronie przedstawiciele szkoły.

Częstochowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 apelują o pomoc dla taty kolegi 3
mat. SP nr 38

By oddać swoją solidarność, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w sesji fotograficznej organizowanej w sali widowiskowej. Dłonie ułożone w serduszka mają dodać panu Janowi sił do walki, a mieszkańców Częstochowy zachęcić do pomocy.

-Walczymy o życie pana Jana, aby on i rodzina mogli cieszyć się każdym dniem! – zaznacza SP 38.

Szkolnej akcji przewodzi hasło: „Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci. Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie”.

red.

- Advertisment -spot_img

Popularne