fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneUciekli z częstochowskiego szpitala chociaż byli zakażeni koronawirusem

Uciekli z częstochowskiego szpitala chociaż byli zakażeni koronawirusem

Uciekli z częstochowskiego szpitala chociaż byli zakażeni koronawirusem. Dwaj pacjenci ze zdiagnozowanym COVID-19 bez zgody lekarzy opuścili lecznicę. Mężczyzn odnalazła policji i odwiozła na oddziały, z których uciekli. Gdy wyzdrowieją, mogą usłyszeć zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia innych osób.


Częstochowski szpital samowolnie opuścił 72-letni częstochowianin oraz 45-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Zdarzenia te miały miejsce w poniedziałek i środę.

Uciekli z częstochowskiego szpitala chociaż byli zakażeni koronawirusem 1


W poniedziałek, 72-latek w złym stanie zdrowia i zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala do swojego mieszkania. Za uciekinierem ruszyła policja. Chociaż mężczyzna udawał, że nikogo nie ma w mieszkaniu, funkcjonariusze nie dali się na to nabrać. Wezwali na pomoc strażaków, którzy sprawdzili mieszkanie znajdujące się na 3 piętrze, a następnie wyważyli drzwi do lokalu. Policjanci zachowując wszelkie zasady sanitarne weszli do mieszkania znajdującego się w centrum Częstochowy i odnaleźli tam poszukiwanego. Starszy mężczyzna został odwieziony do szpitala.


Wczoraj natomiast ze szpitala uciekł również zakażony koronawirusem 45-latek. Mieszkaniec powiatu częstochowskiego od tygodnia przebywał na oddziale zakaźnym. Pacjent także postanowił wyjść ze szpitala bez zgody lekarza i udać się do domu. Wysłany na poszukiwanie uciekiniera patrol policji odnalazł go na przystanku autobusowym. 45-latek został odtransportowany na oddział, z którego uciekł.


Policja pod nadzorem prokuratury wszczęła względem obu mężczyzn śledztwo pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia innych osób. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -