Radomsko przyłącza się do akcji „Tydzień Zrównoważonego Transportu”

0
336

Miasta Radomsko przystąpiło do Europejskiej Akcji „Tydzień Zrównoważonego Transportu” i zachęca mieszkańców do wzięcia w niej udziału.

Zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania, która odbywa się co roku w dniach od 16 do 22 września.

Kampania ma na celu zachęcenie mieszkańców do zmiany swoich przyzwyczajeń komunikacyjnych na rzecz wyboru ekologicznych środków podróży, a w szczególności do chodzenia pieszo, korzystania z komunikacji miejskiej czy jazdy na rowerze. Mniej pojazdów na drodze to mniejsza emisja CO2.

Dodatkowo 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu, dlatego w tym dniu mieszkańcy Radomska będą mogli całkowicie za darmo korzystać z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Przewidziany jest też konkurs na miejskim profilu Facebookowym „Oznakuj swój rower”, a przy wybranych samoobsługowych stacjach naprawy rowerów będą rozdawane odblaski i naklejki odblaskowe na rower. Dzięki nim rowerzyści będą lepiej widoczni na drodze.

Władze miasta planują także inne dodatkowe atrakcje promocyjne, o których będą informować na bieżąco.  

Pamiętajmy, że to od nas zależy czym oddychamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here