„Twórczość w czasach zarazy. Kontynuacja 2020-2021” to najnowsza z wystaw przygotowanych przez Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Wernisaż już 19 listopada.
W sali głównej budynku Konduktorowni (ul. Piłsudskiego 34/36), czyli siedziby Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych króluje wystawa „Chwila i trwanie”, z kolei piętro – tzw. Kantor Sztuki zdominowała twórczość Viktora Jerzego Jędrzejaka.
Wernisaż wystawy „Twórczość w czasach zarazy. Kontynuacja 2020-2021” zaplanowano na piątek, 19 listopada na godz. 19. Wystawę będzie można oglądać do 7 grudnia.
Autor urodził się w Kaliszu (gdzie nadal mieszka i pracuje), z Częstochową związały go jednak studia. W 1981 r. ukończył ówczesne WSP (dziś to uniwersytet). Viktor Jerzy Jędrzejak jest autorem 57 wystaw indywidualnych prezentowanych w kraju i za granicą (m.in. w Nowym Jorku, Berlinie, Tokio czy Helsinkach). Uczestniczył również w 154 wystawach zbiorowych organizowanych nie tylko w Polsce, ale i choćby Francji, Holandii, Grecji, USA, Japonii, Finlandii czy Belgii. Malarz jest laureatem 21 ogólnopolskich konkursów malarskich. To poszukiwacz starych przedmiotów i zapisanego w nich czasu, a także twórca takich cykli malarskich jak „Okna”, „Wyrzucone przedmioty” czy „Palimpsesty. Liczne wyprawy (wśród nich te do Meksyku, Tybetu, Kambodży, Gruzji, Tajlandii czy Nepalu) zaowocowały powstaniem malarskiego dziennika podróży.
ZS