Twoje dane są szczególnie chronione. Nie pozwól aby przejęli je oszuści

0
408

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie zgłosiła się 36-letnia kobieta, która poinformowała, że nieznana osoba wypłaciła z jej konta ponad 100 tysięcy złotych i pobrała kredyt na kwotę 45 tysięcy złotych.

Kobieta była pewna, że rozmawia z konsultantem bankowym. Okazało się, że została oszukana. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

Telefon od rzekomego pracownika banku oraz instruktarz jak postępować, aby stać się ofiarą przestępcy. To wystarczyło, aby 36-latka zaczęła wykonywać wszystkie polecenia „konsultanta banku”. Kobieta wykonując każde polecenie „bankowca”, zainstalowała podaną aplikację na smartfonie i w ten właśnie sposób pozbyła się wszystkich środków na koncie. Na dodatek przestępcy wykorzystując jej wszystkie dane, pobrali kredyt na kwotę 45 tysięcy złotych. Na szczęście profesjonalizm oraz czujność prawdziwych pracowników banku okazała się nieoceniona, bo w odpowiednim momencie wszystkie te środki zostały zablokowane przez prawdziwy bank. W tym przypadku można mówić o szczęściu w nieszczęściu. Sprawą zajęli się już kryminalni z Myszkowa.

Policja przestrzega przed tym przestępczym działaniem oszustów. Należy pamiętać, że instalując podesłane linkiem oprogramowanie, oddajemy przestępcom wszystkie dane, jakie mamy na urządzeniu.

Policja apeluje do tych, którzy swoje dane przechowują w mobilnym urządzeniu. Należy pamiętać, że nasze dane są szczególnie chronione i nikt nie może bezprawnie je przejmować. Należy zachować czujność  natomiast opisany powyżej przypadek rozważmy jako przestrogę dla nas i naszych bliskich.

K KIK