fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaTurniej Rycerski o Szablę Starosty Olsztyńskiego już 7 sierpnia!

Turniej Rycerski o Szablę Starosty Olsztyńskiego już 7 sierpnia!

W niedzielę, 7 sierpnia Zarząd Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie zaprasza na Turniej Rycerski o Szablę Starosty Olsztyńskiego. Ta impreza co roku gromadzi tłumy małych i dużych gości!

Niedzielne wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30. Wówczas parada rycerzy wyruszy z zamku do kościoła. Tam w samo południe rozpocznie się msza św. odpustowa. Sam turniej zostanie zainaugurowany o godz. 14. W programie przewidziano tytułowy Turniej o Szablę Starosty Częstochowskiego, pokaz artyleryjski, pokaz musztry czy turnieje dla widzów. Organizatorzy zapraszają na Wielki Turniej Rycerski (uczestnicy walczą w specjalnych kaskach na bezpieczne, sportowe szable), Turniej Dam i Rycerzy (podczas którego pary wykonują liczne zadania na czas m. in. rzut wiankiem na miecz, slalom z garncem pełnym wody, przebieranie fasolek czy obieranie jabłek toporem), turniej rzutu włócznią, a także turniej łuczniczy dla dzieci.

Turniej Rycerski o Szablę Starosty Olsztyńskiego już 7 sierpnia! 1
Turniej Rycerski o Szablę Starosty Olsztyńskiego 2021 (fot. K.Kik)

W programie znajdą się też zabawy oraz gry jarmarczne i plebejskie. Przewidziano choćby strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie włócznią do celu, wyścigi drużyn w drewnianych nartach, walki na worki na równoważni, „młynek rycerski” (okręcanie się na mieczu i ścinanie kapusty), walki na specjalne treningowe, bezpieczne pałasze w kaskach, przeciąganie liny, zmagania siłaczy – rzut kolczugą, grę w boulle, rzucanie toporkami do tarczy, ścinanie „smoczych jaj” toporem czy rzucanie nożami do tarczy.
Nie zabraknie również interesujących prezentacji. Na widzów czekać mają pokazy musztry halabardników, artylerii (pokaz nabijania i strzelania z armatek i hakownic), żonglerki chorągwiami oraz konny.

Turniej Rycerski o Szablę Starosty Olsztyńskiego już 7 sierpnia! 2
Turniej Rycerski o Szablę Starosty Olsztyńskiego 2021 (fot. K.Kik)

Najbardziej oczekiwanym punktem niedzielnego programu będzie z pewnością bitwa, czyli rekonstrukcja obrony zamku olsztyńskiego. Wydarzenie potrwa do godz. 19 i zwieńczy je strzelanie na wiwat przewidziane na zakończenie turnieju
Bilety kosztują 15 zł. Dla dzieci do lat 10. wstęp jest bezpłatny. Szczegóły: zamekolsztyn.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA I RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEJ EDYCJI TURNIEJU

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -