Pierwszą premierą sezonu 2021/2022 będzie „Strefa zero”. Teatr im. Mickiewicza zaprasza na nią już 11 września. W tym samym miesiącu instytucja przedstawi jeszcze dwa nowe tytuły.
Nowy sezon został zainaugurowany w częstochowskim teatrze wcześniej niż zazwyczaj. W ramach akcji „Teatr na wakacje” instytucja czekała na widzów już od 18 sierpnia. Końcówka miesiąca upłynęła na przypominaniu premier sezonu 2020/2021 i kilku starszych propozycji (m.in. „Trzech świnek”).
Nowości przewidziano na wrzesień. Pierwszą premierą sezonu będzie „Strefa zero” Neil LaBute. To dwunasty już spektakl (poprzednim był „Fałsz”), który dla Teatru im. Mickiewicza zrealizował André Hübner-Ochodlo. Na scenie wystąpią Teresa Dzielska i Adam Machalica. Premiera odbędzie się 11 września, w 20. rocznicę zamachu na World Trade Center. Przestawienie nawiązuje do wydarzeń, które w 2001 r. wstrząsnęły całym światem. „Strefę zero” będzie można obejrzeć również 10, 12 i 14 września.
Potem „Zażynki” i „Pożar w sercu”
Z kolei 17 września swoją oficjalną premierę będą miały „Zażynki” Anny Wakulik w reżyserii Tomasza Mana. Produkcja wpisuje się w projekt „Audio Teatr” i stanowi koprodukcję Teatru im. Mickiewicza i Fundacji Oczami Brata realizowaną w partnerstwie z Teatrem Nowym w Częstochowie. Obsadę „Zażynek” tworzą: Sylwia Karczmarczyk, Antoni Rot i Paweł Bilski.
Listę wrześniowych premier zamyka muzyczny „Pożar w sercu” w reżyserii Roberta Dorosławskiego. Widowisko w dużej mierze opiera się na widowisku „Rytm w sercu” pokazywanym trzykrotnie w okresie letnim. Na scenie wystąpią aktorzy: Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Hanna Zbyryt, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Michał Kula, Maciej Półtorak, Antoni Rot oraz muzycy: Wojtek „Brodi” Turbiarz, Agnieszka Pawełczyk, Damian Kluźniak, Piotr Nikoli, Wojciech Cyndecki, Borys Sławenta, Konrad Gzik, Adrian Gzik. Premierowy pokaz zaplanowano na 25 września (dzień później „Pożar w sercu” wystawiany będzie jeszcze dwukrotnie.
Teatralny repertuar na wrzesień domykają „Testosteron”, „Dziewiąty dzień księżycowy” oraz „Cudowna terapia”. Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl.
Zuzanna Suliga