fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacje,,Zbieramy ciepło dla żołnierzy z Ukrainy" - akcja Politechniki Częstochowskiej potrwa do...

,,Zbieramy ciepło dla żołnierzy z Ukrainy” – akcja Politechniki Częstochowskiej potrwa do 21 grudnia!

Trwa akcja „Zbieramy ciepło dla żołnierzy z Ukrainy”. Jej celem jest zebranie jak największej ilości pustych metalowych puszek. Posłużą do wyprodukowania tzw. świec okopowych, które mogą być użyte jako źródło ciepła lub oświetlenia.

Nadają się do tego tylko puszki po karmie dla zwierząt i po produktach spożywczych. Czyste puszki można przynosić do środy do Biura Studentów Zagranicznych Politechniki Częstochowskiej, znajdującego się w budynku rektoratu uczelni, przy ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 69 do godz. 15.00, poza godzinami pracy biura – pozostawić na portierni budynku. Zbiórka trwa do środy 21 grudnia.

Zgromadzone puszki zostaną wypełnione woskiem. Następnie trafią do Ukrainy. Inicjatorami akcji są absolwenci Politechniki Częstochowskiej. Jako wolontariusze pomagali po wybuchu wojny w gromadzeniu darów dla uchodźców.

Akcja zostanie powtórzona na początku stycznia. Warto zatem pomyśleć już teraz, aby podczas przygotowań do świąt i sylwestra gromadzić takie blaszanki. W akcję może włączyć się każdy mieszkaniec Częstochowy, ale także firmy z terenu miasta.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV