fbpx

Trener Rakowa Dawid Szwarga przed niedzielnym meczem w Zabrzu z Górnikiem

– Jestem przekonany, że jako drużyna jesteśmy gotowi nie tylko na najbliższe spotkanie z Górnikiem, ale też na te 7 najbliższych meczów, które rozegramy do kolejnej przerwy reprezentacyjnej – mówi przed niedzielnym meczem w PKO BP Ekstraklasie z Górnikiem Zabrze trener Rakowa Dawid Szwarga.

Raków w niedzielę powraca do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie i zmierzy się w Zabrzu z Górnikiem. – Cieszymy się z tego, że mieliśmy okres 2 tygodni, w którym mogliśmy popracować nad naszymi założeniami i naszymi zachowaniami w każdej fazie gry. Cieszymy się również z faktu, że zawodnicy, którzy byli kontuzjowani wrócili już do niemal swojej pełnej dyspozycji. Nasze możliwości jeśli chodzi o wybór na dane spotkanie jest po prostu obecnie większy. Zmierzymy się z drużyną, która przysporzyła wiele problemów innym czołowym drużynom. Bo zarówno w meczu z Lechem Poznań czy z Legią Warszawa drużyna Górnika Zabrza potrafiła do końca wprowadzić przeciwnika w sytuacje, w których musiał gonić rezultat lub walczyć do ostatnich minut o zwycięstwo. Nasze ostatnie mecze w Zabrzu nie były do końca udane, bo ostatnie dwa wyjazdy to remis i porażka. Oczywiście będziemy chcieli odwrócić tą tendencje. Zrobimy wszystko, aby wygrać w Zabrzu. Jestem przekonany, że jako drużyna jesteśmy gotowi nie tylko na najbliższe spotkanie z Górnikiem, ale też na te 7 najbliższych meczów, które rozegramy do kolejnej przerwy reprezentacyjnej.

Podczas konferencji można było się też dowiedzieć, że Jean Carlos, Zoran Arsenić i Adnan Kovacević trenują z drużyną i są gotowi do gry.

AK, fot: AK

Trener Rakowa Dawid Szwarga przed niedzielnym meczem w Zabrzu z Górnikiem 2
Trener Rakowa Dawid Szwarga przed niedzielnym meczem w Zabrzu z Górnikiem 3