fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaGastronomiaTrendy kulinarne 2022: Comfort Food - popraw nastrój jedzeniem!

Trendy kulinarne 2022: Comfort Food – popraw nastrój jedzeniem!

Każdy z nas ma choć jedną taką potrawę, która sprawia, że z każdym kolejnym kęsem rośnie w nas poziom zadowolenia i powrót do wspomnień. To właśnie jest comfort food! Dań w tym stylu spróbujesz podczas wiosennej edycji Restaurant Week, która po raz pierwszy odbędzie się w Częstochowie.

Comfort food to jedzenie, którego spożycie zapewnia nam psychiczne ukojenie i poprawę nastroju. To dania zwykle kojarzące się z beztroskim dzieciństwem, pamiętnymi wakacjami lub radosnymi chwilami spędzanymi przy posiłkach z bliskimi. W Polsce tą definicją objąć można miskę gorącej zupy pomidorowej, babcine pierogi z jagodami czy kromkę chleba z masłem. Comfort food to wszystkie potrawy, kojarzące się z domem. Ten nurt kulinarny, będący elementem naszych domów, zaczyna wchodzić też do restauracji.

restaurant week
źródło: Restaurant Club

Dla każdego z nas definicja comfort food jest inna. Stosunek do wielu potraw jest subiektywny. Wszystko zależy od naszej historii, wspomnień i tradycji. Comfort food to z pewnością jedzenie, które pociesza i przynosi ulgę. Dania kojarzące się z poczuciem bezpieczeństwa i momentami pełnymi osobistego sentymentu.

Dań w stylu comfort food będzie można spróbować już podczas zbliżającej się edycji Restaurant Week w Częstochowie. W cenie 59zł na wszystkich gości czeka 3-daniowe menu oraz festiwalowy koktajl Martini Fiero & Kinley Tonic. Częstochowscy szefowie wykazali się niezwykłą kreatywnością przy przygotowywaniu festiwalowych dań. Popis ich umiejętności i talentu zaskoczy, zachwyci, zadba o najlepsze kulinarne wspomnienia wielu Gości oraz ich dobre samopoczucie.

Na gości w festiwalowym menu czekać będzie kurczak zagrodowy z pistacjami, szynką parmeńską, sosem porto, batatem, dynią i broccolini (Restauracja Ecru), czy marmurkowy łosoś na szpinakowym risotto z roszponką i owocami (Gospoda Złoty Garniec). Propozycje menu są na tyle ciekawe, że wybór kilku pozycji z listy będzie niemałym wyzwaniem.

Restaurant Week
źródło: Restaurant Club

W Festiwalu weźmie udział blisko 400 najlepszych restauracji z 14 największych aglomeracji w całej Polsce, w tym aż 9 z Częstochowy. Wśród częstochowskich, festiwalowych restauracji znajdziemy: Restaurację Ecru, Gospodę Złoty Garniec, Restaurację PAPU, Gospodę Kwaśnica, Grand Slam Restaurant&Lounge, Ręce w Mące, Restaurację Kredens oraz Toscana Restauracja & Pizzeria.

W ofercie festiwalowej, tradycyjnie dostępne będą dania wegetariańskie i wegańskie, mięsne i rybne. Miejsca w wybranej restauracji można rezerwować już teraz na stronie Festiwalu lub za pomocą aplikacji. Należy wybrać liczbę osób, datę, godzinę oraz jedno z dwóch menu. Każda wizyta w restauracji podczas Restaurant Week jest przewidziana na 90 minut. Festiwal potrwa w dniach 23 marca-10 kwietnia 2022 r. Więcej informacji na temat festiwalu można uzyskać też tutaj.

Hasło przewodnie festiwalu to #SzanujJedzenie. Dzięki wcześniejszemu wyborowi menu przy dokonywaniu rezerwacji online, marnowanie żywności w restauracjach ograniczone jest do minimum.

Redakcja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -