fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoCzęstochowa: Tragiczny wypadek z udziałem motycykla i samochodu

Częstochowa: Tragiczny wypadek z udziałem motycykla i samochodu

Tragiczny wypadek, w którym zginął kierowca motocyklu, miał miejsce 9 sierpnia w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście.

Do zdarzenia doszło we wtorek, po godzinie 13.00 na ulicy Jadwigi. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że 69-letni kierowca opla, skręcając z drogi głównej na parking sklepu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem.

Pomimo podjętej resuscytacji, 41-letni motocyklista z powiatu kłobuckiego poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z częstochowskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Należy pamiętać, że motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjścia z tego zdarzenia bez szwanku.

W tym roku na terenie miasta i powiatu doszło do 47 zdarzeń drogowych, w których 11 motocyklistów zostało rannych, a 2 poniosło śmierć. Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem kierującego jednośladem jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonany manewr skrętu, bądź zmiana pasa ruchu oraz nadmierna prędkość.

LN/KMP Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie