fbpx

Tragiczny wypadek w Pankach. Śmierć poniosła 42-letnia kobieta

W niedzielę, 21 maja, na ulicy Powstańców Śląskich w Pankach, miał miejsce tragiczny wypadek drogowy. 42-letnia kobieta zeskoczyła z przyczepy, na której przewożony był quad, straciła równowagę i uderzyła głową o jezdnię. Pomimo reanimacji nie udało się jej uratować.

Trwa dokładne wyjaśnianie przyczyn wypadku, który w minioną niedzielę wydarzył się w Pankach. Do zdarzenia doszło o 11:25, a na miejsce od skierowano policjantów z Krzepic i Kłobucka.

Audi z podpiętą przyczepą, kierowane było przez 46-letniego mężczyznę. Na przyczepie znajdował się quad i gdy mężczyzna wyjeżdżał z posesji, nikt na nim nie siedział. W momencie, gdy kierowca samochodu chciał włączyć się do ruchu, na przyczepę weszła kobieta, która usiadła na quadzie. Zauważona przez kierowcę, podczas hamowania zeszła z pojazdu i stanęła na platformie przyczepy, a następnie z niej zeskoczyła. Niestety w wyniku utraty równowagi upadła tak, że uderzyła głową o jezdnię. Obrażenia były bardzo poważne i pomimo reanimacji 42-latka poniosła śmierć na miejscu.

Wiadomo już, że kierowca audi był trzeźwy, pobrano jednak krew do badań na obecność środków psychoaktywnych.

Droga była zablokowana z powodu oględzin przeprowadzanych przez kłobucką policję, technika kryminalistyki i dochodzeniowca.

To jednak dopiero początek śledztwa, a przebieg postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.