fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacje„The End na wielkie otwarcie" - wernisaż wystawy fotografii w Klubokawiarni Alternatywa...

„The End na wielkie otwarcie” – wernisaż wystawy fotografii w Klubokawiarni Alternatywa 21

W piątek, 11 czerwca Klubokawiarnia Alternatywa 21 (u. Mielczarskiego 20) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Anety Zalejskiej. Wydarzenie to oficjalnie otworzy lokal po wymuszonej pandemią przerwie w działalności.

„The End na wielkie otwarcie” to tytuł wystawy, którą klubokawiarnia Alternatywa 21 (ul. Mielczarskiego 21) oficjalnie otworzy się po lockdownie. Wydarzenie stanowić ma także zapowiedź wielu kulturalnych działań w najbliższych tygodniach.

W ramach ekspozycji prezentowane będą fotografie autorstwa częstochowianki Anety Zalejskiej.

– -Charakterystyczny w fotografiach Anety jest ekspresyjny, intymny i wielopłaszczyznowy sposób uchwycenia i oddania poprzez fotografię pracy twórczej muzyków. Ogromna wrażliwość na otaczający świat i dźwięki z niego płynące dają jej inspirację. Muzyka, a w szczególności jazz, który otwiera duszę, porywa, przeszywa, tnie, a jednocześnie otula sobą w przepiękny sposób dając uniesienie, jest dla Anety istotnym bodźcem podczas pracy z aparatem, a umiejętność postrzegania w nieco inny sposób ekspresji ludzkiego przekazu próbuje złapać w kadrze… – czytamy w zapowiedzi.

Tematu wystawie dostarczyło 35-lecie zespołu Tie Break. Pewnym jest więc to, że w piątek będzie królował jazz. Nie zabraknie go również na żywo. Eksperymentalnie projekt aswingujący MaMa DaMa. Jego skład przedstawiony został następująco: Ma(ti) – bateria grułwująca, Ma(rlej) – gitara basowa naprowadzająca, Da(miano) – gitara solowa niebasowa, Ma(ćkor) – przyciski białe i przyciski czarne. Zabrzmi muzyka autorska oraz interpretacje Tie Break.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest wolny. Szczegóły: www.facebook.com/SpoldzielniaAlternatywa21.

ZS

Czytaj także:Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater” zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Zwolską-Płusą

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -