fbpx
Strona głównaSportTenisiści stołowi KU AZS Częstochowa wygrali 4 ligę i wywalczyli awans

Tenisiści stołowi KU AZS Częstochowa wygrali 4 ligę i wywalczyli awans

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tenisiści stołowi KU AZS Częstochowa. Drużyna trenera Janusza Haszcza już w przedostatniej kolejce zapewniła sobie zwycięstwo i awans do 3 ligi mężczyzn.

– Za tydzień kończą się rozgrywki 4 ligi tenisa stołowego mężczyzn – mówi dla „Gazety Regionalnej trener KU AZS Częstochowa Janusz Haszcz. – Przed rozegraniem ostatniej kolejki drużyna KU AZS Częstochowa zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli i awans do przyszłorocznych rozgrywek 3 ligi tenisa stołowego mężczyzn. Wygrana to efekt solidnej i wytrwałej pracy wszystkich zawodników, ale i pomoc wielu ludzi, którzy nas wspierali. Cieszymy się z awansu do 3 ligi tym bardziej, że dobra gra zawodników KU AZS Częstochowa to również dobry prognostyk przed zbliżającą się Olimpiadą Niesłyszących, która zostanie rozegrana w maju w Brazylii.

Drużyna prowadzona przez Janusza Haszcza występowała w sezonie 2021/22022 w składzie:

Paweł Pięta – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy niesłyszących w tenisie stołowym.

Adrian Szeliga – student II roku UJD w Częstochowie, medalista Mistrzostw Polski i Europy niesłyszących w tenisie stołowym.

Karol Jabłoński – 15-latek, uczeń I klasy IX LO im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie, reprezentant Polski niesłyszących, medalista Mistrzostw Polski I Europy.

Bartosz Tomaszczyk – medalista Mistrzostw Polski Uniwersytetów Medycznych, pracujący na co dzień z dziećmi w Stowarzyszeniu pielęgnacyjno-opiekuńczym „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”.

Mikołaj Marszałek – student I roku UJD w Częstochowie, uczestnik Akademickich Mistrzostw Polski.

AK, foto: archiwum Janusza Haszcza

Tenisiści stołowi KU AZS Częstochowa wygrali 4 ligę i wywalczyli awans 1
Tenisiści stołowi KU AZS Częstochowa wygrali 4 ligę i wywalczyli awans 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -