fbpx

Targi Edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych

W Szkole Podstawowej nr 50 odbyły się Targi Edukacyjne dedykowane ósmoklasistom

Targi Edukacyjne zorganizowano już po raz szósty, ale po długiej przerwie, w dużej mierze spowodowanej pandemią. Ostatnia edycja odbyła się w roku szkolnym 2018/19, a jej inicjatorem była wtedy Szkoła Podstawowa nr 7.

Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Targi odwiedziło kilka tysięcy młodych ludzi z całego regionu. Przystępna, popołudniowa godzina umożliwiła udział w targach nie tylko uczniom, ale i ich rodzicom lub opiekunom. Tłumy zainteresowanych przybyły nie tylko z Częstochowy, ale z całego regionu. Ogromną ilość osób odwiedzających targi stanowili uczniowie z Kamyka, Czarnego Lasu, Wierzchowiska, Radostkowa, Rudnik, Jaskrowa, Mstowa, Kalei, Kłomnic, Huty Starej B, Poczesnej czy Wrzosowej.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało aż 30 placówek oświatowych. Były to licea, technika, szkoły branżowe I stopnia oraz dodatkowo Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej. Swoje stoisko przygotowali również specjaliści z zakresu doradztwa zawodowego ZPPP Centrum Informacji Zawodowej. Służyli oni poradami w zakresie preferencji i predyspozycji zawodowych, które miały pomóc młodzieży w wyborze dalszej drogi edukacji, czyli szkoły średniej.

Targi odbyły się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 50 im.gen. W. Sikorskiego. Poza „50-tką”, wydarzenie zorganizowane zostało przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Informacji Zawodowej, Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Szkołę Podstawową nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego (organizator poprzednich targów).

Wszystko wskazuje na to, że impreza spełniła oczekiwania uczestników, zarówno młodzieży jak i dorosłych. Rozmaite oferty i najważniejsze informacje można było zdobyć w jednym miejscu i spokojnie im się przyjrzeć, prosząc o poradę profesjonalistów.

Dzięki takim wydarzeniom, wielu ósmoklasistom łatwiej będzie podjąć decyzję o wyborze szkoły średniej. To ważny etap dalszej edukacji.

*informacja na podstawie materiałów organizatora

fot. materiały udostępnione przez organizatorów