fbpx

IV edycja turnieju Tadex Cup 2022 i XI Memoriał im. Jana Basińskiego. Młodzi piłkarze zaprezentują swoje umiejętności 28 sierpnia

Akademia Raków oraz firma Tadex s.c. na turniej Tadex Cup 2022. To już 4. odsłona zmagań młodych piłkarzy połączona z XI Memoriałem im. Jana Basińskiego. W rozgrywkach wezmą udział najlepsze polskie drużyny w kategorii wiekowej U-9. O mistrzowski tytuł powalczą zawodnicy Akademii RKS Raków Częstochowa z rocznika 2014, trenowani przez Radosława Wernera.

Turniej młodych piłkarzy – Tadex Cup 2022

Tegoroczna edycja Tadex Cup odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia na stadionie Rakowa Częstochowa przy ul. Limanowskiego 83.  Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie drużyna Rakowa U-11, prowadzona przez trenera Nocunia, zajęła w turnieju 2. miejsce, przegrywając w finałowym meczu 3:6 z Lechem Poznań.

Tadex Cup 2022
Turniej Tadex Cup 2022

W niedzielnych zmaganiach uczestniczyć będzie 8 drużyn. W rywalizacji o mistrzowski tytuł wezmą udział: Akademia RKS Raków Częstochowa, SSM Wisła Płock, AP Wisła Kraków, Akademia Cracovia Kraków, Akademia RKS Radomiak Radom, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka, Akademia Odra Opole i Akademia Zagłębie Sosnowiec.

Turniejowe współzawodnictwo w Tadex Cup 2022 młodzi piłkarze rozpoczną w niedzielę o godz. 11:00. W rywalizacji uczestniczyć będą zespoły złożone z zawodników urodzonych w roku 2014 i młodszych, każda drużyna wystawi pięcioosobowy skład (4 + bramkarz), a reprezentacje mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników + 2 osoby ze sztabu szkoleniowego.

Turniej Tadex Cup 2021
Turniej Tadex Cup 2021

Trwające 30 minut (2 x po 15 minut) mecze, łącznie 120 minut gry dla każdej drużyny, rozgrywane będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 25 x 36 m, zaś na strzelane gole przygotowano bramki o wymiarach 3 x 1,55 m. Spotkania odbywać się będą w systemie: 2 grupy po 4 zespoły, a następnie zwycięzcy grup zagrają o 1 miejsce w turnieju, zespoły z II miejsc w grupie zagrają o III miejsce, zespoły z III miejsc w grupie zagrają o miejsce V, zaś zespoły z IV miejsc w grupie zagrają o VII miejsce w turnieju.

Poza zmaganiami sportowymi organizatorzy wydarzenia Tadex Cup 2022 przygotowali dla kibiców „piłkarskie” atrakcje. Niezależnie od wieku będzie można sprawdzić swoje umiejętności, takie jak celność, ocenę odległości czy prędkość, a posłużą temu specjalne urządzenia: dmuchana bramka radarowa z pomiarem prędkości piłki, która idealnie nadaje się do trenowania mocnych strzałów oraz dart dmuchany – tarcza z 5 otworami do gry w piłkę nożną, która ćwiczy celność i ocenę odległości.

Organizatorzy turnieju zapewniają, że sportowych emocji nie zabraknie i zapraszają do aktywnego kibicowania rodziny i przyjaciół młodych zawodników.

Tadex Cup 2022
Bramka radarowa i dart pompowany – atrakcje Tadex Cup 2022

W hołdzie Janowi Basińskiemu

IV edycja turnieju Tadex Cup jest zarazem XI Memoriałem im. Jana Basińskiego, legendarnego trenera i zawodnika, osoby niezwykle dla Rakowa zasłużonej. Jan Basiński (ur. 13 grudnia 1933 roku, zm. 9 stycznia 2008 roku) przez całą swoją karierę związany był z częstochowskim klubem. Najpierw w latach 1951-1965 występował w czerwono-niebieskich barwach na pozycji prawoskrzydłowego, pełniąc także funkcję kapitana drużyny.

W 1965 roku z powodu ciężkiej kontuzji zakończył zawodniczą karierę. Rok później ukończył niezbędne kursy i dołączył do sztabu trenerskiego drugoligowego Rakowa. Na przestrzeni wielu lat pracy w klubie spod Jasnej Góry pełnił różne funkcje, był: trenerem drugiej drużyny, trenerem pierwszej drużyny, a także trenerem trampkarzy. Do jego największych sukcesów jako zawodnika należy zaliczyć mistrzostwo III ligi zdobyte w 1962 roku. Jako trener może poszczycić się podobnym osiągnięciem z sezonu 1989/1990.

Uczestnicy rozgrywek Tadex Cup 2022

Akademia Raków – akademia stawiająca na pierwszym miejscu samodoskonalenie i ciągły rozwój w celu wyszkolenia utalentowanych wychowanków. Zrzesza ponad 300 młodych zawodników aspirujących do kariery zawodowego piłkarza. Do ostatnich sukcesów akademii można zaliczyć występy jej drużyn we wszystkich rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, awans zespołu rezerw do III ligi, a także powstanie kobiecej sekcji Rakowa.

Akademia Piłkarska Wisły Kraków – akademia powołana do życia w 2014 roku celuje w stałe podnoszenie umiejętności zawodników oraz maksymalne wykorzystanie ich potencjału, tak by jak najwięcej z nich mogło zasilić szeregi pierwszej drużyny. Akademia może pochwalić się wyszkoleniem Aleksandra Buksy – młodzieżowego reprezentanta Polski, obecnie piłkarza włoskiej Genoi.

Akademia OKS Odra Opole S.A. – akademia skupiająca się na fundamentach gry takich jak świadomość zawodnika, decyzyjność i rozumienie gry. Staranny dobór szkoleniowców nie tylko pod kątem umiejętności, ale także cech charakterologicznych, stały monitoring postępów czynionych przez młodych zawodników oraz innowacyjna filozofia szkolenia to znaki rozpoznawcze opolskiej akademii.

Akademia Piłkarska Zagłębia Sosnowiec, im. Włodzimierza Mazura – skupia 500 zawodników i 30 szkoleniowców. Akademia w 2019 roku została wyróżniona przez PZPN złotym certyfikatem przyznawanym najlepszym krajowym szkółkom piłkarskim. Piłkarze akademii są powoływani na konsultacje reprezentacji Polski i reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja jest integralną częścią szkolenia Akademii Zagłębia Sosnowiec, więc jej drużyny chętnie uczestniczą w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Akademia Cracovii– akademia najstarszego klubu sportowego w Polsce szkoli wiele grup młodzieżowych spośród których najlepsi zawodnicy mają w przyszłości stanowić o sile pierwszej drużyny Pasów. Od początku 2021 roku drużyny młodzieżowe Cracovii trenują w nowoczesnym ośrodku treningowym Cracovia Training Center, który z pewnością pomoże wydobyć potencjał drzemiący w młodych piłkarzach krakowskiego klubu.

Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock – powstałe w 2011 roku Stowarzyszenie działa prężnie szkoląc chłopców w 13 grupach rocznikowych. Akademia obecnego lidera ekstraklasy nie bagatelizuje jednak rosnącej popularności żeńskiego futbolu i szkoli również młode adeptki piłki nożnej w 3 grupach rocznikowych.

Akademia RKS Radomiak Radom – akademia rewelacji ostatniego sezonu ekstraklasy szkoli młodych piłkarzy aspirujących do profesjonalnego futbolu, by jak najwięcej z nich zadebiutowało na szczeblu ekstraklasowym w barwach Radomiaka, a w późniejszym czasie stanowiło ważny element drużyny z Radomia.

Akademia BVB im. Łukasza Piszczka– powstała dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Akademii Łukasza Piszczka oraz Borussi Dortmund. Akademia została zbudowana w oparciu o 4 obszary kształcenia: obszar początkowy, obszar podstawowy, obszar budujący oraz obszar mistrzostwa sportowego. Punktem wyjścia do założenia Akademii była chęć stworzenia systemu szkolenia i warunków do rozwoju i wychowania na światowym poziomie, co pod okiem profesjonalistów i przy pomocy najnowocześniejszej infrastruktury sportowej ma sporą szansę powodzenia.

Czytaj także: Raków wygrał ze Slavią Praga i w rewanżu wystarczy mu remis by awansować do fazy grupowej LKE!