Tablice świecą na razie na próbę

0
120

Rozpoczął się test tablic świetlnych zamontowanych na przystankach autobusowych i tramwajowych. MPK przygotowuje się do zaplanowanego na koniec roku uruchomienia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Docelowo na tablicach wyświetlane będą informacje o rzeczywistym przyjeździe i odjeździe autobusów, a także komunikaty o ewentualnych awariach i zagrożeniach w mieście. W sumie Miejski Zarząd Dróg i Transportu zamontował takich ekranów 47. Zawisły one nad najbardziej uczęszczanymi przystankami autobusowymi i tramwajowymi.

Tablice świecą na razie na próbę 1

W przyszłym roku system ma się wzbogacić o kolejne trzy tablice, które zostaną zamontowane na węzłach przesiadkowych przy częstochowskich dworcach PKP.

Tablica informacyjne zamontowane zostały na niemal wszystkich przystankach autobusowych lub tramwajowych znajdujących się przy: Al. Jana Pawła II, Al. Armii Krajowej, ul. Dekabrystów, ul. Popiełuszki, ul. Szajnowicza, ul. Kilińskiego, ul. Dąbrowskiego, Al. Wojska Polskiego, Al. NMP, Al. Kościuszki, Al. Wolności, ul. Sobieskiego, ul. Korczaka, ul. Śląskiej, Starym Rynku, ul. Nowowiejskiego, ul. Mirowskiej, ul. Kiedrzyńskiej oraz ul. Warszawskiej.

Cały system powstaje w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 3,6 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here