fbpx
Strona głównaPolecaneTa wiosna powinna być aktywna, przekonuje częstochowski samorząd i rusza z miejskim...

Ta wiosna powinna być aktywna, przekonuje częstochowski samorząd i rusza z miejskim programem adresowanym do najmłodszych

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej wśród dzieci. Zdalne nauczanie, spędzania czasu głównie w pomieszczeniach z pewności odbije się negatywnie na kondycji fizycznej najmłodszych. Aby szkody te były jak najmniejsze, samorząd Częstochowy rusza z kampanią społeczną „Aktywna wiosna, której zadaniem jest promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważonej mobilności oraz zachęcenie do aktywności fizycznej. Będzie popularyzowana w miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych.


Akcja jest przeznaczona zarówno dla dzieci, uczennic i uczniów, ich opiekunów, jak i nauczycielek i nauczycieli oraz pracowników częstochowskich placówek oświatowych.

Aby uatrakcyjnić kampanię i zachęcić do udziału w niej jak najwięcej uczestników, promocyjna akcja prowadzona jest w formie konkursu.

  • Każdy kto weźmie w niej udział i dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce, na rolkach lub przyjdzie z kijami do nordic walking otrzyma punkty – informuje miasto. – Jeśli uczestniczce i uczestnikowi towarzyszyć będzie rodzic lub opiekun – jego punktacja zostanie podwojona. Na najbardziej aktywnych uczestników, klasy i placówki czekają nagrody. Akcja trwa do końca roku szkolnego, a jej podsumowanie i wręczenie nagród ma nastąpić już w nowych roku szkolnym, 10 września w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Najwyraźniej pomysł miasta spodobał się dzieciom i ich opiekunom, bo do udziału w kampanii zgłosiło się 26 przedszkoli i 36 podstawówek.
  • Film promujący kampanię poniżej:
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here