fbpx
Strona główna Kultura i rozrywka Szykują Święto Młodej Sztuki

Szykują Święto Młodej Sztuki

W nieco zmienionej, z racji obecnej sytuacji, formule Miejski Dom Kultury w Lublińcu szykuje kolejną edycję
Święto Młodej Sztuki. To coroczne wydarzenie prezentujące twórczość artystów działających w sekcjach lublinieckiego MDK-u odbędzie się pod hasłem „RAZEM… nie nudzi misie”.


Na wystawie zobaczyć będzie można prace członków sekcji plastycznej i malarstwa emocjonalnego oraz artefakty przygotowane przez dzieci z sekcji rękodzieła i ceramiki.
Przygotowania do tego święta ludzie kultury w Lublińcu rozpoczęli jeszcze przed epidemią. Święto Młodej Sztuki było planowane pod hasłem „RAZEM”. Obecnie, biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną i w dalszy ciągu mocno ograniczoną działalność kultury, jak informuje MDK, w obliczu izolacji społecznej i tęsknoty za pracowniami artystycznymi, kierunkiem dla domowej twórczości jest „RAZEM… nie nudzi misie”. Odpowiedź na pytanie, co robi i skąd wziął się miś w tytule ekspozycji, widzowie poznają niebawem.


Jak przekazał lubliniecki MDK, dla dzieci z sekcji rękodzieła zostały przygotowane specjalne paczki artystyczne (na zdjęciu) z materiałami niezbędnymi do przygotowania wystawowej pracy.
Wynik ich pracy domowej, zobaczyć będzie można na wystawie.


W jakiej przestrzeni odbędzie się Święto Młodej Sztuki? Dla oryginalnych prac witryną wystawową staną się okna Miejskiego Domu Kultury – w bezpiecznej odległości będzie można podziwiać prace artystów przez cały czerwiec. Jednocześnie kopie prac pojawiać się będą w przestrzeni miejskiej. Dlatego, jak uczula MDK, warto być czujnym i rozglądać się po ulicach Lublińca.

Święto Młodej Sztuki będzie trwało przez cały czerwiec. Wszelkie informacje będą udostępniane na stronie internetowej oraz Facebooku MDK.
(Źródło: MDK Lubliniec)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here