fbpx

Szkoła z Blachowni dotarła do finału ogólnopolskiego konkursu „Koloratorium”. Do wygrania wyposażenie laboratorium biologiczno-chemicznego.

W najnowszej edycji programu społecznego „Koloratorium” wzięło udział aż 158 szkół podstawowych z całej Polski. Pierwszy etap wyłonił 30 finałowych placówek. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 z Blachowni.

Od lat „Koloratorium” cieszy się ogromną popularnością wśród szkół podstawowych. Ciekawy przebieg konkursu, atrakcyjne nagrody, co roku przyciągają liczne grono uczestników. Wygraną w konkursie jest sfinansowanie nowoczesnych pracowni biologiczno-chemicznych i wiele innych nagród wartych aż 250 tysięcy złotych.

Uczniowie, pełni zapału, wykonywali zadania konkursowe i gromadzili cenne punkty, które jak widać, pozwoliły dotrzeć aż do finału. Runda zasadnicza konkursu zakończyła się 18 marca. Mimo przeciwności losu, w pandemicznym czasie i przy nauczaniu hybrydowym, szkoły zbierały punkty np. za przeprowadzanie lekcji według konspektów programu „Koloratorium”. Organizowano wydarzenia w ramach szkolnego lub domowego laboratorium zdrowia. Dzieci zapoznawały się z tajemnicami ludzkiego organizmu, podczas zajęć poruszały temat radzenia sobie ze stresem, uczyły się o działaniu endorfin, ale także skupiały się na tematach bieżących, takich jak pomoc obywatelom Ukrainy. Jedna z lekcji, którą należało przeprowadzić w ramach zadań konkursowych, została przetłumaczona na język ukraiński.

Wyjątkowy program pozwala w atrakcyjny sposób prowadzić lekcje chemii i biologii. Wykracza poza standardy nauczania, ucząc dbałości o środowisko i zdrowie.

W etapie finałowym, szkoły mają za zadanie przygotować krótkie filmy nawiązujące do tematyki konkursu. Dziesięć zwycięskich szkół zostanie wyłonionych 1 czerwca, w Dzień Dziecka.

Wygrani otrzymają w nagrodę wyposażenie laboratoriów biologiczno-chemicznych. Jest o co walczyć! Trzymamy kciuki za szkołę w Blachowni.