Święto Młodej Sztuki w Lublińcu. Zobacz obrazy młodych artystów

0
186

W kilku miejscach Lublińca można zobaczyć dzieła artystów działających w sekcjach: malarstwa emocjonalnego, plastyki, ceramiki i rękodzieła Miejskiego Domu Kultury. To nowa odsłona Święta Młodej Sztuki, które co roku gościło w MDK. Tym razem sytuacja epidemiczna spowodowała, że do wystawy organizatorzy musieli podejść nieszablonowo i wymyślić sposób, jak w nowych warunkach dotrzeć do odbiorców sztuki.

Święto Młodej Sztuki w Lublińcu. Zobacz obrazy młodych artystów 1


W poniedziałek wystawy w ramach Święta Młodej Sztuki #NaMieście pojawiły się w Parku Leśnym, na bulwarze Grotowskiego oraz na lublinieckim rynku. Oryginały prac zawisły w nowej przestrzeni wystawienniczej, czyli w drzwiach Miejskiego Domu Kultury.

Święto Młodej Sztuki w Lublińcu. Zobacz obrazy młodych artystów 2


Jaka informuje MDK, dzięki kreatywności i współpracy z instruktorami: Marzeną Zając, Dorotą Swat, Anną Bałdygą i Moniką Klimzą-Gryc – udało się wypracować nowe rozwiązania, aby Festiwal mimo trudnej sytuacji jednak się odbył.
Prace zostały przygotowane przez dzieci w domach. Jedni tworzyli z tego, co mieli pod ręką, inni otrzymali specjalne paczki z materiałami. Wszystkim w pracy przyświecało hasło “Razem nie nudzi MISIE”. Na wystawie możemy zobaczyć całą kolekcję MISIÓW, które kojarzą się ze wsparciem, dobrymi chwilami, z towarzyszeniem.


Wystawa #NaMieście dostępna będzie do odwołania.
(IBS, Fot. MDK Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here