„Święto Dyni” u Leśnych Skrzatów

0
1153
fot. UG w Poraju

W Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Poraju .

Wszystkie dzieci tego dnia przyszły ubrane na pomarańczowo.

Tego dnia dzieci poznały wielką różnorodność dyń a także wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się między innymi o tym, że dynia to bardzo zdrowe warzywo oraz że można z niej przygotować wiele dań np. pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory oraz soki a także że można z nich zrobić donice czy nawet lampion.

Dzieci miały okazję również spróbować deser dyniowy w postaci pysznego ciasta.

W czasie spotkania dzieci zobaczyły inscenizację do wiersza Marii Kownackiej „Dynia” w wykonaniu sowich kolegów z grupy Sówki.

Później Przedszkolaki przystąpiły do dyniowych zabaw takich jak: klasyfikowanie dyń według wielkości, koloru oraz kształtu, szeregowanie od największej do najmniejszej, przeliczenie dyń, odczytywanie dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach w ogrodzie oczywiście z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię a także ziarnko do ziarnka. Na koniec spotkania Przedszkolaki w rytm utworu „My klepiemy do rytmu rękami” wzięły udział w zabawie sensorycznej z wykorzystaniem farb, gdzie powstały obrazki dyni.

Beata Rajczyk , dyrektor Przedszkola tak podsumowała tak ten dzień: “Radosne miny dzieci były dowodem na to, że była to dla nich świetna zabawa, pełna wzruszeń i zadowolenia. Pomysł Święta dyniowego to kolejna atrakcja na miłe spędzony czas”.

K KIK