Świetny występ Smektały w SEC. Madsen wygrał i… został wicemistrzem Europy

W Rybniku odbyła się czwarta i finałowa runda SEC. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Eltrox Włókniarz Częstochowa. Leon Madsen wygrał zawody, a Bartosz Smektała zajął w finale 4. miejsce.

Bartosz Smektała świetnie prezentował się w rundzie zasadniczej. Wygrał 3 wyścigi, raz był drugi i raz trzeci. Po 5 startach zdobył 12 punktów i z 2. miejsca wywalczył bezpośredni awans do finału. Pewne miejsce w finale miał też Patryk Dudek (12 punktów).

O dwa pozostałe miejsca walczyli: Mikkel Michelsen (12 punktów), Leon Madsen (11 punktów), Siergiej Łogaczow (10 punktów) i David Bellego (9 punktów). Zgodnie z przypuszczeniami Duńczycy awansowali do wielkiego finału.

W finale wygra Madsen, przed Michelsenem, Dudkiem i Smektałą. W ostatecznej klasyfikacji najwięcej punktów (53) wywalczył Michelsen i to on wygrał SEC 2021. Madsen zdobył 2. miejsce i wicemistrzowski tytuł (51 punktów), a brązowy medal po biegu barażowym wywalczył Dudek, który pokonał Piotra Pawlickiego (po 46 punktów).

Bartosz Smektała walczył jeszcze o 5. miejsce w klasyfikacji generalnej i utrzymanie się w cyklu SEC na sezon 2022. Smektała przegrał jednak bieg barażowy z Danielem Bewley i zakończył cykl SEC 2021 na 6. pozycji.

Na torze w Rybniku dwa razy pojawił się też rezerwowy Jakub Miśkowiak, ale nie wywalczył punktu. W niedzielę Miśkowiak będzie walczył w Lesznie o medal IMP.