fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeŚwietny występ częstochowskiej orkiestry

Świetny występ częstochowskiej orkiestry

Do 17 sierpnia w Krynicy Zdroju potrwa 53. Festiwal im. Jana Kiepury. Każdego lata, począwszy od roku 1967, do Krynicy zjeżdżają najlepsi muzycy, aby uczcić pamięć legendarnego śpiewaka operowego — Jana Kiepury. Udział w tym prestiżowym dla środowiska muzycznego wydarzeniu jest dużym wyróżnieniem zarówno dla orkiestr, jak i solistów.
W tegorocznej edycji festiwalu obok m.in.: Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Filharmonii Śląskiej i Krakowskiej Opery Kameralnej uczestniczy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej.

Świetny występ częstochowskiej orkiestry 1


Częstochowscy filharmonicy wzięli udział w gali operetkowej, która odbyła się 12 sierpnia w Pijalni Głównej. W koncercie, na który składały się klasyczne utwory operetkowe, wystąpili: Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana pod batutą Adama Klocka oraz soliści: Marcelina Beucher – sopran, Aleksandra Orłowska – sopran, Adam Sobierajski – tenor i Łukasz Gaj – tenor.
Widzowie przyjęli muzyków owacyjnie, a organizatorzy i krytycy muzyczni nie szczędzili im pochwał.
Z fotorelacją z gali z udziałem częstochowskiej orkiestry można zapoznać się na stronie www.festiwalkiepury.pl/koncertwieczornygalaoperetkowa_383_0.html Z kolei w serwisie YouTube pod linkiem http://www.youtube.com/watch?v=POKmrxjhFeM dostępna jest relacja filmowa z koncertu. Można też odwiedzić profil Filharmonii Częstochowskiej na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/FilharmoniaCzestochowska/.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -