fbpx
Strona główna Polecane Światło do nieba dla służby zdrowia

Światło do nieba dla służby zdrowia

Jutro o godzinie 20 kilkaset firm zajmujących się w całej Polsce obsługą techniczną imprez estradowych wyśle do niego światło nadziei. Będzie to podziękowanie dla służby zdrowia, która walczy z koronawirusem, ale także znak wiary w to, że sytuacja z epidemią zostanie szybko opanowana.


Polscy przedstawiciele branży estradowej przyłączają się tym samym do ogólnoeuropejskiej akcji zorganizowanej w internecie pod hasłem: #LightTheSky.
Światło otuchy wyśle w czwartek do nieba między innymi Wojciech Szejka, właściciel firmy “Technika Estradowa Light&Sound” działającej w powiecie radomszczańskim.

  • To jest takie nasze podziękowanie dla wszystkich, którzy walczą z koronawirusem — powiedział nam Wojciech Szejka. — W nich nadzieja na zwalczenie choroby. Jeśli oni dadzą radę, wszyscy na tym skorzystamy, wróci normalność.
    Jak opowiada przedsiębiorca z miejscowości Wielgomłyny, to właśnie jego branża jako pierwsza ucierpiała z powodu epidemii. W pierwszej kolejności bowiem odwołano wszelkie imprezy masowe, na których obsługa techniczna, w tym właśnie oświetleniowcy, zarabiają.
  • Mamy olbrzymie straty — opowiada. — Ja na przykład straciłem aż trzydzieści wydarzeń, które miałem obsługiwać. Nie zarabiam, a koszty utrzymania firmy muszę ponosić. Obawiam się, że ten rok mamy w naszej branży stracony. Nie wiemy, jak przetrwamy ten trudny czas.
    Wojciech Szejka tłumaczy, że przystępuje do czwartkowego oświetlenia nieba także w geście solidarności ze wszystkimi kolegami po fachu.
    Idea jutrzejszej akcji nawiązuje do “Światełka do Nieba”, które jest wysyłane na zakończenie każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O jednej godzinie – 20, firmy oświetleniowe uruchomią na kwadrans swoje reflektory i skierują je w niebo.
  • Cała akcja jest oficjalnie zgłoszona, m.in. do służb lotniczych — opowiada Wojciech Szejka. — Każdy z nas musiał podać dokładne współrzędne geograficzne firmy, z której terenu będzie wysyłany sygnał świetlny, aby nie zaszkodziło to na przykład lecącym samolotom. Zapraszam do oglądania pokazu. Z oczywistych względów widzowie muszą go oglądać z okien swoich domów.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here