Świąteczny Jarmark na ulicy Reymonta w Radomsku

0
507
fot. pixabay

Jarmark odbędzie się po raz pierwszy w grudniu.

Bożonarodzeniowy Jarmark od 14 do 19 grudnia na ul. Reymonta w Radomsku. A na zakończenie jarmarku odbędzie się koncert zespołu Sound’n’Grace.

14 grudnia będzie można zrobić świąteczne zakupy na wyłączonym z ruchu odcinku ulicy Reymonta – od poczty do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego. Będą tam ustawione drewniane domki oraz estetyczne namioty, będą to stoiska z całej Polski jak również z Radomska. W zimowej atmosferze, tuż przed świętami, będzie można kupić smaczne ryby oraz wędliny na wigilijny stół, poczuć zapach prawdziwego piernika, skosztować potraw oraz wypieków, zrobić zapas pierogów z kapustą i grzybami, zasmakować najlepszego bigosu, kupić nalewki oraz miody czy nawet swojski chleb. Zmarzniętych rozgrzeje grzaniec z goździkami. Dla najmłodszych przygotowane zostaną warsztaty ozdób świątecznych a także zobaczą Bożonarodzeniową Szopkę.

Świąteczny Jarmark na ulicy Reymonta w Radomsku 1
mat. UM w Radomsku

W czasie Jarmarku odbędzie również coroczne Wigilijne Spotkanie Radomszczan, które zazwyczaj odbywało się na Placu 3 Maja. 19 grudnia czyli na zakończenie Jarmarku będzie można zobaczyć występy dzieci oraz młodzieży z radomszczańskich szkół oraz będą wspólne życzenia i dzielenie się opłatkiem. Na finał wystąpi zespół Sound’n’Grace, który wykonuje muzykę gospel, soul, R&B oraz funk.

Od 14 do 19 grudnia na ulicy Reymonta zagoszczą między innymi: domki handlowe, strefa rękodzieła, strefa gier i zabaw z karuzelą a także świąteczne występy.

K KIK