fbpx
Strona głównaWiadomościŚwiąteczna Zbiórka Żywności. 28 listopada można wesprzeć ją w sklepach, potem także...

Świąteczna Zbiórka Żywności. 28 listopada można wesprzeć ją w sklepach, potem także online

Kończy się 24. Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności. 28 listopada można ją jeszcze wesprzeć w sklepach w całej Polsce. Kto nie zdąży tego zrobić, może zaś pomóc dzięki internetowemu sklepowi charytatywnemu.

„Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem odbywa się 24. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie ma inny charakter – zbiórki w sklepach organizowane są bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci mogą przekazać artykuły do koszy stojących przy kasach. Akcja trwa do soboty 28 listopada w ponad 2000 sklepów w całej Polsce. Dziś jej więc ostatnia okazja, by wspomóc ją przy okazji zakupów.

Produktami spożywczymi można dzielić się w sklepach sieci: Auchan, Biedronka, Carrefour, Gama, Groszek, Kaufland, Lewiatan, Lidl, Netto, Stokrotka i Tesco. Akcja odbywa się m.in. w Częstochowie, Blachowni, Kłobucku, Krzepicach, Lublińcu, Myszkowie, Poczesnej, Radomsku i Waleńczowie. Pełna lista sklepów dostępna jest tutaj: bit.ly/35K8LY7

Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze.

-Na co dzień Banki ratują jedzenie przed zmarnowaniem – odbierają ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty i przekazują je organizacjom charytatywnym. Są to głównie owoce i warzywa, napoje, mleko, sery, pieczywo, czasem mięso. Dlatego tak ważne są zbiórki żywności, które dopełniają darowizny, aby zapewnić osobom potrzebującym pełnowartościowe posiłki. W zeszłym roku w ten sposób udało się zgromadzić ponad 780 ton jedzenia – czytamy na stronie bankizywnosci.pl.

Zbiórkę można wspierać jednak nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też online. Z powodu pandemii wiele osób rezygnuje bowiem z częstych zakupów stacjonarnych, dlatego Banki Żywności uruchomiły również charytatywny sklep online www.zbiorkazywnosci.pl dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc poprzez wpłatę darowizny.

– Zbliżające się Boże Narodzenie to szczególny czas, wyjątkowych gestów i darów dla drugiego człowieka. Dlatego chcemy, aby wszystkie wigilijne stoły były zapełnione – wspólnie uratujmy te Święta i podarujmy osobom w trudnej sytuacji życiowej produkty o długim terminie ważności, takie jak: olej, mąka, makaron, kasza, przetwory, bakalie czy słodyczeKlikając POMAGAM mogą Państwo kupić symboliczny koszyk artykułów. Dzięki pozyskanym środkom zakupimy żywność i przekażemy ją do podopiecznych organizacji pomocowych, z którymi współpracują Banki Żywności oraz do osób na kwarantannie i poszkodowanych przez pandemię. Dla każdego darczyńcy przygotowaliśmy w ramach podziękowania świąteczną inspirację kulinarną w formie e-booka – przepisy podarowali nam Lara Gessler, Aneta i Jan Kuroniowe oraz Gaja Kuroń. Razem sprawmy, żeby te Święta były godne, a nie głodne. DZIĘKUJEMY! – zachęcają do wsparcia organizatorzy.

Redakcja

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here