Premierowy sukces Lubiteki i jej świątecznych „Jasełek po ślonsku”

0
618

W Pierwszy Dzień Świąt, 25 grudnia 2020 roku Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Lubiteka przeprowadziła w wirtualnej przestrzeni premierę kukiełkowego teatrzyku pt. „Jasełka po ślonsku”. Przedstawienie spotkało się z wielką aprobatą widzów.

W popołudniowy świąteczny dzień na najmłodszych i tych starszych, na łączu internetowym czekała niespodzianka w postaci kukiełkowych jasełek przedstawionych w śląskiej gwarze.

Przygotowania do przedstawienia były bardzo intensywne. Historię jasełek stworzyła pięknym śląskim słowem Maria Dziuk, regionalna pisarka zamieszkała w Kochanowicach, która scenariusze jasełek pisze od lat. Muzykę skomponowaną przez Stefanię Biela, wzbogacił piękny wokal w wykonaniu Hanny Kryś i Eweliny Wajdy. Natomiast samym wykonaniem kukiełek zajęła się z najwyższą starannością i dbałością o każdy detal Olga Hadrian.

Osoby, które nie zdążyły obejrzeć jasełek w Pierwszy Dzień Świąt, mogą to nadrobić i obejrzeć na stronie Facebooka Lubiteki, na stronie internetowej biblioteki w zakładce ON-LINE oraz na kanale YouTube Biblioteka Lubliniec.