fbpx

Exact Systems wyłoniło laureatów w swoim programie stypendialnym. Stypendyści spotkali się w Częstochowie

Exact Systems, lider branży kontroli jakości części samochodowych w Polsce i jedna z największych tego typu firm w Europie, wyłonił laureatów pierwszej edycji programu stypendialnego „Exact Future”. Podpisanie umów oraz spotkanie integracyjne odbyło się w centrali firmy przy ul. Focha w Częstochowie.

W czasie spotkania członkowie zarządu – Jacek Opala oraz Dariusz Dengusiak złożyli podpisy na dokumentach i opowiedzieli o swojej 18-letniej współpracy i karierze w strukturach firmy, którą rozpoczynali jako kontrolerzy jakości.

Stypendyści mieli okazję poznać historię firmy, jej wartości oraz działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Monika Znamierowska z Biura Karier Politechniki Częstochowskiej podzieliła się informacjami na temat współpracy uczelni z biznesem, podkreślając, jak istotne jest kształcenie studentów zgodne z oczekiwaniami rynku pracy.

Kolejnym punktem spotkania była rozmowa z pracownikami firmy o różnym stażu i zajmującymi różne stanowiska, m.in. z pierwszym stypendystą Exact Systems – Jakubem Cieślą, który dziś zajmuje stanowisko kierownika działu inżynieryjnego.

15 tys. zł na rozpoczęcie studiów (płatne w dwóch transzach) otrzymało sześcioro studentów, którzy byli wcześniej związani z grupą kapitałową Exact Systems. Całkowita wartość projektu planowanego na trzy lata to 1 mln zł. Wśród nich znalazło się troje studentów Politechniki Częstochowskiej oraz po jednej osobie z Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

– Exact Future to dla mnie szansa, która otwiera wiele nowych możliwości. Cieszę się, że mogę być częścią projektu i korzystać ze wsparcia, doświadczenia i wiedzy sporego grona pracowników Exact Systems – mówiła Natalia Zalas, studentka Politechniki Częstochowskiej.

Obok środków finansowych stypendyści otrzymali możliwość wsparcia w procesie nauki m.in. poznania wielu zakładów przemysłowych i nowoczesnych technologii wykorzystywanych w kontroli jakości, udziału w Akademii Jakości, odbycia praktyk studenckich czy otrzymania pomocy w realizacji prac dyplomowych.

exact systems
źródło: UM Częstochowy

Informacje na temat programu „Exact Future” oraz regulamin akcji są dostępne na tej stronie.