fbpx

27 września w całej Polsce odbyły się Studniówki Szlachetnej Paczki

27 września w najpopularniejszych miejscach miast wojewódzkich odbyły się Studniówki Szlachetnej Paczki. Uczestnicy zapraszali do udziału w wolontariacie w ramach nadchodzącej edycji programu.

Za mniej niż 100 dni odbędzie się Weekend Cudów, czyli moment wręczenia Szlachetnych Paczek najbardziej potrzebującym rodzinom. Z tej okazji na ulicach miast wojewódzkich w całej Polsce odbyła się seria wydarzeń promujących wolontariat programu, bo to od liczby wolontariuszy zależy, jaka będzie skala pomocy w tym roku.

Szlachetna Paczka wciąż szuka ponad 5 tys. chętnych. Pokazy ognia, gry terenowe, bańki mydlane, występy taneczne i wokalne – ten wtorek w całej Polsce upłynął pod znakiem spotkań i dobrej zabawy, ale przede wszystkim mobilizacji do pomocy.

– Jesteśmy wolontariuszami, by nieść mądrą pomoc pani Irenie, która od dawna nie kupuje lekarstw, panu Władysławowi, który po poważnej operacji na spacer wychodzi na balkon i tęskni za rozmowami z sąsiadami, Marcelinie, pierwszoklasistce, która mówi „nic ze mnie nie będzie” i innym potrzebującym – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które odpowiada za organizację Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. – Jeżeli chcesz dołączyć do sprawczych osób, mających realny wpływ na zmianę życia ludzi ze swojego najbliższego otoczenia, dołącz do nas!

Bądź wolontariuszem i pomagaj!

W zeszły wtorek, dzięki organizatorom i uczestnikom Studniówek Szlachetnej Paczki, to wezwanie rozbrzmiało w całej Polsce. Podczas wydarzeń, które odbywały się równolegle w każdym mieście wojewódzkim, uczestnicy mogli obejrzeć happeningi obrazujące wpływ każdego pojedynczego wolontariusza na życie rodzin w potrzebie, zadać pytania obecnym wolontariuszom programu, a także poznać historie tych, którym pomaga Paczka.

Podczas eventu uczestnicy zachęcali także do udziału w wolontariacie Akademii Przyszłości – programie, który wspiera dzieci z niskim poczuciem własnej wartości. By pomóc dzieciom w budowaniu wiary w siebie, potrzeba jeszcze ponad 1500 wolontariuszy Akademii Przyszłości. Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. Wejdź na tę stronę i zostań wolontariuszem!

red.

studniówki