Studenciak powraca

0
375

 

Z początkiem roku akademickiego po raz kolejny Koleje Śląskie zachęcają świeżo upieczonych studentów do przetestowania transportu kolejowego w cenie symbolicznej złotówki. Tylko tyle za nasz bilet miesięczny zapłacą studenci pierwszego roku.

Pomysł na tego typu ofertę pojawił się w ubiegłym roku, gdy w ramach kampanii Rok Studenta. Konsultowane były różnego rodzaju przedsięwzięcia z przedstawicielami środowisk studenckich. Wówczas zarząd Kolei Śląskich chciał, aby zakup Studenciaka wszedł na stałe na listę „rzeczy do załatwienia przy rozpoczęciu studiów”. Dlatego też jest ta oferta w tym roku i prawdopodobnie w latach następnych będzie powracać. W ten sposób Koleje Śląskie chcą zachęcać studentów do sprawdzenia transportu kolejowego w codziennej drodze na uczelnię. Ma przy tym nadzieję, że testy wypadną na tyle pomyślnie, oraz że przynajmniej część z żaków pozostanie z nami na kolejne miesiące i lata.

Oferta Studenciak będzie dostępna w platformie SkyCash od 1 do 31 października. Zakupiony w ten sposób bilet jest dostępny od razu i ważny przez miesiąc od daty zakupu – czyli np. bilet kupiony 5 października będzie ważny do 4 listopada. Do wyboru są wszystkie relacje obsługiwane przez Koleje Śląskie, z wyjątkiem odcinka Chałupki – Bohumin i pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. Podczas kontroli oprócz biletu niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie studiów – legitymacji studenckiej lub zaświadczenia dostępnego na stronie w zakładce Oferty – Dla Studenta.

Pierwsza odsłona tej akcji została bardzo ciepło przyjęta przez brać studencką. Z propozycji skorzystało wówczas ponad 3000 osób – w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku oznaczało to wzrost poziomu sprzedaży o blisko 2200 biletów. Pomysł został również nagrodzony Laurem Studenckim w kategorii „Organizacja Przyjazna Studentom”. Oprócz tworzenia ofert specjalnych dla studentów przewoźnik stara się angażować również w inne inicjatywy podejmowane przez środowiska akademickie, jak np. Festiwal Nauki czy Juwenalia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here