fbpx
Strona główna Edukacja Studenci Politechniki Częstochowskiej muszą do jutra opuścić akademiki

Studenci Politechniki Częstochowskiej muszą do jutra opuścić akademiki

Rektor Politechniki Częstochowskiej wydał wczoraj zarządzenie, aby studenci uczelni w ciągu 48 godzin wykwaterowali się z akademików uczelni. Decyzja ta dotyczy zarówno tych, którzy jeszcze tam mieszkają, jak i słuchaczy, którzy po zawieszeniu zajęć stacjonarnych rozjechali się do domów. Ci ostatni mają wrócić do Częstochowy i zabrać swoje rzeczy.
Studenci Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie jak dotąd takiego nakazu nie otrzymali.

  • Na razie żadnych tego rodzaju decyzji na naszej uczelni nie podjęto – informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Marek Makowski. – Uczelnia otrzymała niedawno pytanie od wojewody śląskiego na temat miejsc w domach studenckich i stanu technicznego akademików. Udzieliliśmy odpowiedzi na temat jedynego akademika, jaki posiadamy, to jest domu studenckiego “Skrzat”. Teraz czekamy na decyzje – dodaje.
    Jak się dowiedzieliśmy, zarówno pytania wojewody rozsyłane do szkół wyższych, jak i działania dotyczące opróżniania akademików uczelni publicznych związane są z koniecznością przygotowania przez wojewodów w całej Polsce miejsc dla osób podjętych obowiązkową kwarantanną.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here