fbpx
Strona główna Polecane Strażnicy miejski sprawdzają, czym częstochowianie palą w piecach

Strażnicy miejski sprawdzają, czym częstochowianie palą w piecach

Już ponad 900 kontroli domowych kotłowni przeprowadzili w obecnym sezonie grzewczym strażnicy miejscy. Kontrole mają wyeliminować nagminne spalanie śmieci w piecach centralnego ogrzewania.
Zimę mamy łagodną, jednak nie na tyle, aby można było całkowicie zrezygnować z ogrzewania mieszkań i domów. Mimo stałych kontroli, a także akcji edukacyjnych, wielu częstochowian nadal spala w domowych kotłowniach centralnego ogrzewania śmieci, przyczyniając się do zanieczyszczenia powietrza.
Jak co roku zimą, strażnicy nie tylko sprawdzają, co trafia do pieców, ale też stale przypominają, że palone w piecach śmieci m.in.: plastiki, stare ubrania czy lakierowane drewno przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza i tym samym powstawania smogu w mieście.
Rok temu częstochowscy strażnicy miejscy przeprowadzili na terenie Częstochowy 2582 kontrole domowych kotłowni i pieców. Ujawnili wówczas 408 przypadków nieprawidłowego wykorzystywania przydomowych kotłowni. W tym roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Częstochowie zrealizowali już 910 kontroli. Na tym na pewno nie poprzestaną.
(Źródło: Straż Miejska w Częstochowie)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here