fbpx
Strona główna Polecane Strażnicy miejscy przyszli z pomocą, aby inny mogli pomagać

Strażnicy miejscy przyszli z pomocą, aby inny mogli pomagać

Straż Miejska w Częstochowie pomaga organizacjom charytatywnym w niesieniu pomocy. O wsparcie i zabezpieczenie wydawania paczek żywnościowych zwróciły się do strażników miejskich Częstochowska Fundacja „Adullam” oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej.
Formacja pomagała w dystrybucji darów zarówno przed świętami wielkanocnymi, jak i już po Wielkanocy

Od świąt wielkanocnych minęło już kilka dni, ale niektóre organizacje charytatywne wciąż rozdają paczki żywieniowe dla potrzebujących — informuje rzecznik prasowy SM Artur Kucharski. – Do częstochowskiej Straży Miejskiej zgłosili się działacze Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, którzy poprosili o pomoc, podczas wydawania w tym tygodniu paczek z żywnością.


Strażnicy miejscy pomagają, aby rozdawanie paczek z żywnością odbywało się bezpiecznie i z zachowaniem wymogów, jakie narzuciła sytuacja epidemiczna.
Funkcjonariusze samorządowej formacji od środy do dzisiaj wspierają Polski Komitet Pomocy Społecznej.
Podobne działania częstochowska Straż Miejska prowadziła w Wielką Sobotę, gdy Częstochowska Fundacja „Adullam” rozdawała paczki wielkanocne w swojej siedzibie przy ul. Krakowskiej.


Jak informuje Artur Kucharski, strażnicy miejscy pilnowali wówczas spokoju publicznego podczas rozdawania darów oraz sami rozwieźli ponad 40 paczek do osób schorowanych, samotnych i potrzebujących.
(Źródło: SM w Częstochowie)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here