fbpx
Strona głównaWiadomościRegionStraż Miejska w Zawierciu uruchomiła Eko Patrol

Straż Miejska w Zawierciu uruchomiła Eko Patrol

Od stycznia 2022 roku weszła w życie uchwała antysmogowa. Eko Patrol Straży Miejskiej w Zawierciu będzie czuwał nad przestrzeganiem zawartych w niej przepisów.

Zanieczyszczenie środowiska spowodowane niewłaściwym użytkowaniem urządzeń grzewczych, to znak naszych czasów. Władze gmin zostały upoważnione do egzekwowania przepisów ustawy antysmogowej. Mieszkańcy nie powinni ogrzewać domów starymi piecami tzw. ”kopciuchami”. Każdy piec mający więcej niż 10 lat powinien zostać wymieniony.

Kolejnym problemem i niestety często spotykanym zjawiskiem, jest spalanie w piecach nieodpowiednich substancji. Spalanie odpadów, paliw, czy śmieci, powoduje fatalne skutki dla środowiska. W świetle nowej uchwały- może zaowocować wysokim mandatem.

Zawierciański Eko Patrol będzie sprawdzał kto i w jakim stopniu łamie przepisy. Mogą posypać się kary finansowe.

Straż Miejska przypomina, co należy zrobić by poprawić jakość powietrza w okolicy. Poza wymianą starych piecy, należy zadbać o dobrą jakość tego, czym się w nich pali. Należy pamiętać o regularnych przeglądach instalacji i czyszczeniu przewodów kominowych. Warto też rozważyć korzystanie z odnawialnych źródeł energii takich jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła.

Eko Patrol ruszył do pracy, zatem mieszkańcy Zawiercia mogą się spodziewać jak najbardziej spodziewanej kontroli urządzeń grzewczych w swoich domach.

KSz

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -