Częstochowska Straż Miejska wyróżniona

0
1203
Wyroznienie Straż Miejska 3

Podczas uroczystości z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości częstochowska Straż Miejska otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Tym co służą Miastu i Ojczyźnie”.

Wyroznienie Straż Miejska 1
fot. Częstochowska Filharmonia

Jak co roku 11 listopada obchodzono w całej Polsce Dzień Niepodległości. To bardzo wyjątkowa data dla każdego z polaków, bo właśnie 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795 – 1918) Polska odzyskała niepodległość.

W Częstochowie obchody odzyskania Niepodległości rozpoczęły się już w środę, 10 listopada w Filharmonii Częstochowskiej od wręczenia przez władze miasta wyróżnień „Tym co służą Miastu i Ojczyźnie” za ten rok oraz zaległy 2020. Za rok 2021 jedno z trzech wyróżnień trafiło do częstochowskiej Straży Miejskiej. Nagrodę odebrał komendant Artur Hołubiczko, a Chorągiew Miasta Częstochowy wnieśli częstochowscy strażnicy miejscy. Na koniec zgromadzeni goście mogli wysłuchać uroczystego koncertu „O wolność wołanie” Chóru Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”.

Kolejnego dnia, 11 listopada podczas świętowania Dnia Niepodległości częstochowska Straż Miejska zabezpieczała wszystkie uroczystości, jakie trwały na terenie Częstochowy, były to m.in.: Msza Święta za Ojczyznę w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny, uroczystości patriotyczne w Alei Sienkiewicza (złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza), złożenie kwiatów przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki czy zabezpieczenie uroczystości na Placu Biegańskiego przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie chór odśpiewał Hymn Polski, odczytano Apel Poległych, wystawiono wartę honorową przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz złożono kwiaty.